Felietony

Gadżety dookoła Cyberpunk 2077 się nie kończą. I wszystkie dla mnie wyglądają ciekawiej od samej gry

Kamil Świtalski
Gadżety dookoła Cyberpunk 2077 się nie kończą. I wszystkie dla mnie wyglądają ciekawiej od samej gry
22

Premiera gry Cyberpunk 2077 coraz bliżej, a my stopniowo dostajemy kolejne gadżety sygnowane tytułem. I dla mnie wszystkie wyglądają ciekawiej niż... produkcja CDPR.

Cyberpunk 2077 - historia projektu

Cyberpunk 2077 to jedna z gier, które rozpalały wyobraźnię graczy od pierwszej zajawki ze strony twórców. Po zakończeniu prac nad dodatkiem "Krew i Wino" do kultowego Wiedźmina 3, ekipa CD Projekt RED zabrała się za pracę nad CP2077. Początki były skromne: mówi się, że prace nad grą startowały z zespołem pięćdziesięcioosobowym -- ale ten nieustannie się rozrastał i kończyć go miała ekipa licząca sobie około pięciuset osób. Projekt toczył się swoim tempem, a data premiery Cyberpunk 2077 była kilkukrotnie przekładana. Pod koniec 2017 roku twórcy ogłosili, że jeden z kamieni milowych został osiągnięty -- ale tak naprawdę niewiele to zmieniło dla samych graczy, którzy na pokazanie rozgrywki i samą grę musieli poczekać jeszcze kilka lat. I przetrawić kilka przełożonych dat premiery, a akże jeszcze więcej niewiadomych związanych z samą grą. Już na ostatniej prostej prace nieco zwolniły przez pandemię koronawirusa, która wybuchła na przełomie zimy i wiosny 2020 roku -- na kilka miesięcy przed planowaną premierą. Ta ostatecznie została przełożona na grudzień, miesiąc po debiucie nowych konsol.

Cyberpunk 2077 - wymagania techniczne

CD Projekt RED przyzwyczaił nas już do tego, że ich gry potrafią oczarować wyglądem. Wysoka jakość tekstur, dbałość o szczegóły i inne elementy sprawiają, że tytuły te wymagają naprawdę mocnego sprzętu. Jakie są wymagania sprzętowe dla Cyberpunk 2077?

Minimalne wymagania sprzętowe Cyberpunk 2077

System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 lub 64-bitowy Windows 10. Do uruchomienia gry niezbędny jest DirectX® 12.
Procesor: Intel Core i5-3570K lub AMD FX-8310. Sugerujemy wyszukanie rankingu procesorów lub strony je porównującej w celu zestawienia posiadanego układu z procesorami spełniającymi wymagania minimalne.
Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 780 3GB lub AMD Radeon RX 470. Sugerujemy wyszukanie rankingu układów graficznych lub strony je porównującej w celu zestawienia posiadanego układu z tymi spełniającymi wymagania minimalne.
RAM: 8 GB
Miejsce na dysku: 70 GB (zalecany dysk SSD)

Zalecane wymagania sprzętowe Cyberpunk 2077

System operacyjny: 64-bitowy Windows 10. Do uruchomienia gry niezbędny jest DirectX® 12.
Procesor: Intel Core i7-4790 lub AMD Ryzen 3 3200G
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1060 6 GB lub AMD Radeon R9 Fury
RAM: 12 GB
Miejsce na dysku: 70 GB (SSD)

Kiedy premiera Cyberpunka 2077?

Jak już prawdopodobnie doskonale wiecie, Cyberpunk 2077 miał wyznaczonych kilka dat premier. A kiedy dodamy jeszcze te o których przez długi czas się plotkowało, wyszłaby z tego niezła lista. Ostateczną datą premiery Cyberpunk 2077 ma być 10 grudnia 2020 roku.

Cyberpunk 2077 - gadżety, którymi można się zachwycić

Jeżeli śledzicie na bieżąco newsy związane z CP2077, to prawdopodobnie doskonale pamiętacie chociażby czerwcową zapowiedź anime. Studio Trigger (na zlecenie Netflixa) pracuje nad Cyberpunk: Edgerunners i luźno bazować będzie na tamtejszym uniwersum. Wierzę że zapożyczy sporo z jego stylistyki, a więcej na temate samej serii przy okazji zapowiedzi pisała Weronika:

Anime w świecie Cyberpunka 2077? Świetnie. Produkcja pojawi się na Netfliksie. W anime poznamy całkiem inne postacie oraz historię niezależną od gry. Serial ujrzy światło dzienne w 2022 roku. Anime zostanie stworzone przez japońskie studio Trigger. Opowieść będzie liczyła 10 odcinków. Główny bohater, chcą przeżyć, będzie musiał zaryzykować wszystko, zostając jednym z edgerunnerów, wyjętych spod prawa najemników zwanych też cyberpunkami. Produkcja powinna spodobać się zarówno fanom nadchodzącej gry jak i samego systemu.

Koszulki z Cyberpunk 2077 nikogo już chyba nie dziwią. Po szale na prasowe ubrania CD Projekt RED otworzył sklep z gadżetami, a na początku miesiąca dużo tańsze (licencjonowane) koszulki z Cyberpunka można kupić w popularnej sieciówce. Jeżeli myśleliście że na tym temat odzieży z uniwersum się zakończy, to nic z tych rzeczy. Wczoraj świat obiegła wieść o specjalnej edycji obuwia. I to nie pierwszych lepszych, a Adidas x9000l4, o czym świat dowiedział się od popularnego kolekcjonera:

A jestem przekonany, że to dopiero początek. Jeżeli gra okaże się sukcesem — rynek zaleją dziesiątki tego typu gadżetów i akcesoriów, nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Zresztą limitowana edycja konsoli Xbox One X też był prawdopodobnie dopiero rozgrzewką, na oficjalne zapowiedzi specjalnych wersji sprzętów nowej generacji jeszcze trochę za wcześnie. A szkoda, bo design PlayStation 5 wydaje się na tyle... odjechany, że idealnie wpasuje się w to cyberpunkowe szaleństwo. Fenomenalnie prezentuje się także OnePlus 8T w specjalnej edycji Cyberpunk 2077.

Pytanie brzmi: czy faktycznie gra spełni oczekiwania wszystkich odliczających dni do premiery? To tak naprawdę kluczowe pytanie — bo te są niemałe. Balonik z hypem został napompowany już kilka lat temu, tak naprawdę wystarczył króciutki teaser albo wpis na Twitterze przypominający o grze, a internet zaczął wariować. Nie do końca to rozumiem, bo choć sama gra wygląda świetnie — jej założenia i klimat też — to perspektywa pierwszoosobowa kompletnie ją dla mnie dyskwalifikuje. Ale nie ukrywam, że czekam na wszystko co wydarzy się dookoła, z serialem na czele.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu