Mobile

CyanogenMod 9 już stabilny i do pobrania! Teraz praca wre nad wersją dla Jelly Bean

Kamil Mizera
CyanogenMod 9 już stabilny i do pobrania! Teraz praca wre nad wersją dla Jelly Bean
37

CyanogenMod to szansa dla wielu użytkowników urządzeń opartych na Androidzie na zakosztowanie najnowszych wersji systemu mobilnego od Google bez potrzeby wydawania pieniędzy na nowy model telefonu, tylko dla tego, że starsze urządzenie nie jest przewidziane do upgrade’u. Dlatego też trudno się dziwi...

CyanogenMod to szansa dla wielu użytkowników urządzeń opartych na Androidzie na zakosztowanie najnowszych wersji systemu mobilnego od Google bez potrzeby wydawania pieniędzy na nowy model telefonu, tylko dla tego, że starsze urządzenie nie jest przewidziane do upgrade’u. Dlatego też trudno się dziwić rosnącej popularności tego ROMu, który już w maju został zainstalowany na blisko 2 milionach telefonów i tabletów. Ostatnio drużyna odpowiedzialna za ten projekt pracowała nad stabilną wersją  CyanogenMod opartą na ICS, którą mogłaby przedstawić swoim użytkownikom. I w końcu się udało!

Jak możemy przeczytać na oficjalnym blogu CyanogenMod, ostatnia, 9 wersja tego ROMu, jest już stabilna i gotowa do pobierania i jest dostępna na 37 urządzeń. Listę telefonów i tabletów, na które można pobrać stabilną wersję CM możecie zobaczyć pod adresem get.cm. Na część z nich już można zacząć pobierać, z innymi należy poczekać do wieczora.

Dzięki CyanogenMod 9 wielu posiadaczy telefonów czy tabletów z Androidem, którzy nie mogli liczyć na wersję 4.0 tego systemu ma okazję dostać ICSa pod postacią tego ROMu. Jednak przed twórcami CM staje nowe wyzwanie, gdyż już w momencie pojawienia się

wersji numer 9, jest ona przestarzała. W końcu Google wydało kolejną odsłonę Androida – Jelly Bean i  twórcy CM właśnie pracują nad 10 wersją. Dlaczego więc zdecydowali się dokończyć CyanogenMod 9? Jak sami stwierdzają na blogu:

Wielu się zastanawiało, dlaczego właściwie zaprzątamy sobie głowę dokończeniem CM 9, skoro już aktywnie pracujemy nad CM 10. Nasza odpowiedź brzmi: nie lubimy zostawiać niedokończonych rzeczy. Nie mamy żadnego zysku z tego, co robimy, więc satysfakcja płynącą z wypełnienia zadania jest naszą jedyną nagrodą.

Pozostaje tylko dodać, że jeżeli macie telefon lub tablet, który nie doczekał się ICSa, to zawsze możecie sprawdzić czy wasze urządzenie jest kompatybilne i wypróbować stabilną odsłonę CyanogenMod 9. Z kolei wszystkim tym, którzy nie mogą liczyć na upgrade to 4.1 pozostaje poczekać na kolejną odsłonę CM. Osobiście bardzo mi się podoba podejście twórców tego ROMu do własnej pracy i swoich użytkowników i trzymam kciuki, żeby jak najszybciej udało im się ukończyć CyanogenMod 10.

Fota

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu