Mobile

Cyanogen rośnie w siłę. To już nie ciekawostka, ale popularny system

Paweł Winiarski
Cyanogen rośnie w siłę. To już nie ciekawostka, ale popularny system
97

Jest zainstalowany na większej ilości sprzętów niż Windows Mobile i BlackBerry - razem wziętych, zdradza jeden z pracowników Cyanogena. O sukcesie wspomina Adnan Begovic. Windows Mobile? Jeśli dobrze pamiętam to raczej martwy system, a Windows 10 Mobile dopiero wystartował. Nazwa Windows Phone ce...

Jest zainstalowany na większej ilości sprzętów niż Windows Mobile i BlackBerry - razem wziętych, zdradza jeden z pracowników Cyanogena.

O sukcesie wspomina Adnan Begovic. Windows Mobile? Jeśli dobrze pamiętam to raczej martwy system, a Windows 10 Mobile dopiero wystartował. Nazwa Windows Phone celowo nie została użyta, bowiem takie porównanie nie byłoby wtedy prawdą. Raczej kiepska PR-owa sztuczka, nie lubię kiedy w takich tematach wprowadza się ludzi w błąd. Wystarczyłoby przecież powiedzieć tylko, że Cyanogen ma już 50 milionów użytkowników. I to robi wrażenie, szczególnie, że w grudniu 2013 roku było to tylko 10 milionów.

Nigdy nie skusiłem się na instalację Cyanogena, ale doskonale widzę jak dużą popularnością się on cieszy. Brak spyware’u i bloatware, ogromne możliwości personalizacji, ulepszenia inferfejsu, overclocking CPU, czy możliwość odtwarzania muzyki w formacie FLAC. To tylko kilka apektów, które odróżniają Cyanogena od Androida - dla wielu osób to też możliwość aktualizacji systemu na urządzeniach niewspieranych już oficjalnie przez producentów. Sukces Cyanogena to też pojawienie się swego czasu jako natywny system na OnePlus One, czy telefonach Yu Yuerka, dostępnych w Indiach. System rośnie w siłę i nic nie wskazuje na to, by ta ekspansja miała w najbliższym czasie stracić na swoim rozpędzie.

grafika: 1

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AndroidhotmobileCyanogen