Mobile

Adidas przejmuje mobilną usługę fitness Runtastic za 240 mln dolarów [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Adidas przejmuje mobilną usługę fitness Runtastic za 240 mln dolarów [prasówka]
10

Usługi fitness przeżywają rozkwit. Na lidera tego segmentu wyrasta Under Armour, który nie tak dawno stał się właścicielem m.in. Endomondo czy MyFitnessPal. Inni nie zamierzają jednak pozostawać bierni. Adidas wyłożył właśnie blisko 240 mln dolarów na aplikację Runtastic. Jaki los teraz ją czeka? R...

Usługi fitness przeżywają rozkwit. Na lidera tego segmentu wyrasta Under Armour, który nie tak dawno stał się właścicielem m.in. Endomondo czy MyFitnessPal. Inni nie zamierzają jednak pozostawać bierni. Adidas wyłożył właśnie blisko 240 mln dolarów na aplikację Runtastic. Jaki los teraz ją czeka?

Runtastic w rękach Adidasa

Choć żadna ze stron nie ujawniła konkretnej kwoty, to mówi się tutaj o 239 mln dolarów. Adidas dotąd miał na swoim koncie jedynie platformę MiCoach, która w efektywny sposób łączyła monitorowanie aktywności w trakcie trengingu z promocją produktów tej marki (np. butów z wbudowanymi czujnikami, a nawet inteligentnej piłki). Runtastic to natomiast całe portfolio aplikacji, z czego najważniejszą jest oczywiście ta do biegania (korzysta z niej obecnie 70 mln osób). Znajdziemy tutaj jednak również programy do robienia brzuszków, pompek, jazdy na rowerze czy wspinaczki. Firma ma w swoim portfolio również zegarek z GPS oraz opaskę Orbit do monitorowania aktywności fizycznej. CEO Runtastic, Florian Gschwandtner zapewnia, że usługa w dalszym ciągu będzie funkcjonowała pod swoją marką. Nie zanosi się zatem na żadne wchłonięcie. Jedno jest pewne - Runtastic ma teraz dostęp do naprawdę dużych pieniędzy i może zdynamizować swój rozwój i zarazem zaskoczyć użytkowników. Czekamy zatem.

Nowości w Google Keep i Slides

Google Keep jest nieustannie ulepszany przez Google, co jasno pokazuje, że usługa cieszy się relatywnie dużą popularnością i zasługuje na to, aby w nią inwestować. Najnowsza aktualizacja pozwala użytkownikom na wykonywanie kopii zapasowych notatek, a następnie zapisywanie ich w Google Docs. Niby drobiazg, ale powinien w określonych sytuacjach okazać się przydatny. Inna mała nowość pojawiła się w mobilnej wersji Slides wchodzącej w skład pakietu Google Docs. Służy on do tworzenia prezentacji multimedialnych. Teraz możemy zadbać o to, aby naszą prezentację obejrzeli znajomi z całego świata. Wystarczy skorzystać z funkcji wideo. Zanim rozpoczniemy taką transmisję w czasie rzeczywistym, możemy wyświetlić listę oglądających (i nią zarządzać). Wygląda to naprawdę nieźle.

Microsoft Sway już stabilny


A skoro przy prezentacjach jesteśmy, konkurencyjna usługa tego typu Microsoft Sway opuszcza stadium preview. Jest to bardzo przyjemna i prosta w obsłudze usługa webowa, za pomocą której stworzymy raporty, prezentacje, biuletyny i inne treści wypełnione elementami graficznymi. Wczoraj Microsoft ogłosił dostępność aplikacji w ramach pakietu Office 365. Równocześnie debiutuje Sway dla Windows 10 - aplikacja pozwala na przeglądanie gotowych projektów i tworzenie nowych. Przykład tego, co można tworzyć za pomocą Sway macie powyżej. Prawda, ze niezłe?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu