Mobile

Telefon z Windows 10 naładujesz nawet, gdy będzie wyłączony. Ale to mają już wszyscy...

Jakub Szczęsny
Telefon z Windows 10 naładujesz nawet, gdy będzie wyłączony. Ale to mają już wszyscy...
159

Rzecz, do której nie mogłem się przyzwyczaić po przesiadce na Windows Phone 7? Fakt, iż podłączenie telefonu do ładowarki wcale nie skutkowało TYLKO jego ładowaniem. Słuchawka włączała się, choć czasem tego nie chciałem, zwłaszcza, gdy moją intencją było szybkie naładowanie urządzenia. Sprawę części...

Rzecz, do której nie mogłem się przyzwyczaić po przesiadce na Windows Phone 7? Fakt, iż podłączenie telefonu do ładowarki wcale nie skutkowało TYLKO jego ładowaniem. Słuchawka włączała się, choć czasem tego nie chciałem, zwłaszcza, gdy moją intencją było szybkie naładowanie urządzenia. Sprawę częściowo rozwiązywało włączenie trybu samolotowego, ale i to nie dawało mi pełnej satysfakcji.

Windows Phone pod tym względem zachowuje się zupełnie inaczej, niż inne systemy operacyjne. Gdy bateria zainstalowana w urządzeniu jest rozładowana do cna, podłączone do ładowarki urządzenie będzie chwilę ładować się przy wyłączonym zasilaniu, ale gdy zostanie osiągnięty odpowiedni poziom naładowania urządzenia, słuchawka włączy się i dalej proces odbędzie się już przy w pełni funkcjonującej słuchawce. To rzecz jasna denerwowało nie tylko mnie - inni użytkownicy wielokrotnie podnosili ten temat. Telefon ładujący się bez włączonego zasilania szybciej zgłosi pełny stan naładowania - to może nam uratować skórę na przykład wtedy, gdy zapomnimy "dokarmić" słuchawkę, a np. musimy gdzieś pilnie wyjść. 20-30 minut ładowania wyłączonego urządzenia pozwoli na kilka godzin pracy.

Windows 10 Mobile wreszcie będzie obsługiwał tak fundamentalną rzecz. Pytanie tylko, dlaczego odbywa się to tak późno. Windows Phone 8 otrzymywał wiele aktualizacji, w których nieco odświeżono interfejs, dodano wiele przydatnych funkcji do systemu. Jednak dla tej od dawna nie znalazło się miejsce. Dziwi mnie to tym bardziej, iż iOS oraz Android te funkcje obsługują właściwie... od zawsze.

Funkcjonalność została dostrzeżona w wyciekłej niedawno kompilacji oznaczonej numerem 10240 - Insiderzy będą mogli przetestować ją dopiero, gdy wyższa wersja oprogramowania będzie już gotowa. Wiadomo bowiem, iż 10240 powoduje ogromne problemy ze słuchawkami, na których jest on zainstalowany. Stąd również, według Gabriela Aula nie został on udostępniony dla uczestników programu wczesnych testów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu