Polska

CSI Wykop to siła, z którą należy się liczyć w internecie. Oto dowód

JS
Jakub Szczęsny
40

Wykop niejednokrotnie udowadniał już, że trzeba się liczyć z siłą jego społeczności. Nie tak dawno opisywaliśmy przypadek krośnieńskiej galerii handlowej, której konkurs na "twarz" nieoczekiwanie (dzięki interwencji Wykopu) wygrał Pan Witek - zamiast którejkolwiek z pięknych dziewczyn biorących udział w zabawie. Teraz przyszedł czas na znacznie poważniejszą sprawę - w tej bowiem działa się krzywda osobie starszej. Sprawcą był młody "seba".

W serwisie Wykop pojawiło się znalezisko, w którym jeden z użytkowników zapoznał społeczność z materiałami, w których prawdopodobnie młody mężczyzna znęca się nad starszym człowiekiem. Filmy (udostępnione w serwisie YouTube) zostały szybko zarchiwizowane (zrobiono mirrory) na wypadek, gdyby sprawca rozpoczął kasowanie wszystkiego, co umieścił w platformie. Następnie, na podstawie tego, co znalazło się na profilu sprawcy oraz charakterystycznych punktów w filmach, rozpoczęto dociekanie, w którym miejscu odbywają się te dantejskie sceny.

Witam jakiś czas temu trafiłem na kanał Stefan Michnik na którym jakaś młoda osoba (jak się domyślam wnuczek wychowany przez dziadków) pastwi się nagrywa go i upokarza w internecie. na jego kanale znajduję się kilka filmików z osiedla więc może wspólnymi siłami dojdziemy do tego kto za tym stoi.

Znalezisko w serwisie Wykop

CSI Wykop zadziałał błyskawicznie. Dziś już wiadomo, kto jest sprawcą

Znalezisko umieszczono w serwisie wczoraj wieczorem, a dzisiaj już wiadomo, kto jest sprawcą. Co więcej, młody człowiek zaczął... błagać Wykopowiczów o to, by nie drążyli tej sprawy i zostawili go w spokoju. Ten zobowiązał się do przeproszenia starszego człowieka oraz usunięcia wszystkich materiałów. To jednak nie wystarczyło, znalezionego przez CSI Wykop "Sebę" odwiedziła już ponoć Policja i ktoś zamówił na jego adres pizzę. Tego ostatniego akurat nie pochwalam, najpewniej ktoś chciał, aby ten człowiek miał poczucie, że "ludzie wiedzą".

Czytaj więcej: O tym jak Wykop utarł nosa "Januszom z OLX"

W jednym z materiałów, ten człowiek zaczął grozić Wykopowi twierdząc, że "jest z Cracovii i ma fajnych kolegów". Nie znam się na środowisku kibicowskim, ale jak znam życie, to nikt z "kolegów" nie będzie chciał babrać się w sprawie, z której nic nie uzyska, szczególnie, że sprawca sam dostarczył mnóstwo dowodów na to, że pastwił się nad starszym człowiekiem. Najciekawsze jest jednak to, że ów "Seba" (występujący w serwisie YouTube jako "Stefan Michnik") najpewniej jest człowiekiem "prawilnym", bijącym lewaków i sprzeciwiającym się wiodącym wartościom krajów Zachodu. Osoby z tej szczególnej grupy społecznej chętnie krzyczą: "Bóg, Honor, Ojczyzna" nie bardzo wiedząc co to w ogóle znaczy. Ciekawe, czy z taką dewizą również dopuszczali się znęcania nad starszym człowiekiem.

To, jak CSI Wykop dotarł do sprawcy... jest niesamowite

Społeczność przeanalizowała cały materiał użytkownika "Stefan Michnik" na YouTube znajdując charakterystyczne punkty. Wykopowicze odwiedzali osiedla, w których mógł rozgrywać się dramat ukazany na filmach aż trafiło na Nową Hutę (dokładny adres znajduje się w znalezisku). Obserwowano perspektywę i budynki przedstawione w materiałach i ustalono dokładny adres zamieszkania człowieka, nad którym się znęcano. Stąd było już bardzo prosto ustalić adres osoby, która wrzucała te filmy do sieci.

Ponownie muszę zaznaczyć, że Wykop świetnie zorganizował tę akcję - zadbano o backupy, ktoś przytomnie przekazał sprawę Policji wraz z materiałami oraz "zajął" profile należące do sprawcy. Ten na pewno nie czuje się już bezkarny i mam nadzieję, że przestał już liczyć na "kolegów z Cracovii". Mnie cieszy jednak najbardziej to, że starszy człowiek, który wcześniej najpewniej bał się "patusów", odetchnie spokojnie. Być może nawet nie wie o tym, że w jego sprawie w internecie odbyła się batalia, którą społeczność Wykopu wygrała.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: