Polska

Nowe cenniki w Multikinie to kwoty, na które czekaliście. Wiele miast z ekstra promocją na stałe

Konrad Kozłowski
Nowe cenniki w Multikinie to kwoty, na które czekaliście. Wiele miast z ekstra promocją na stałe
58

Multikino wprowadza nowe cenniki. Niektóre z nich obowiązują od kilku miesięcy, inne zostają wprowadzone właśnie dzisiaj. Nowe ceny na pewno przypadną Wam do gustu.

Jednym z najczęściej przywoływanych zarzutów wobec kin są ceny biletów. Te niejednokrotnie przekraczają możliwości finansowe potencjalnych widzów, tym bardziej, gdy mówimy o wspólnym wyjściu do kina przez rodzinę. Do tej pory na cenę biletu miały wpływ dzień i godzina pokazu, jak również rodzaj biletu (normalny lub ulgowy) i inne rzeczy, o których widzowie początkowo nie zdawali sobie nawet sprawy, jak wybór miejsca czy koszt zakupu biletu online. Multipleksy na wiele sposobów starają się obniżyć te kwoty, na przykład poprzez specjalne promocje w wybrane dni, karty zniżkowe lub comiesięczne abonamenty. Multikino postanowiło pójść jeszcze inną drogą i wprowadza cennik typu flat, kttóry zapewnia stałą cenę dla wszystkich widzów we wszystkie dni tygodnia.

Od jakiegoś czasu na wybranych rynkach testujemy cenniki typu flat – jedna cena dla wszystkich we wszystkie dni tygodnia. Prosty i przejrzysty cennik oraz nowa cena spotyka się z pozytywną reakcją ze strony naszych widzów - tłumaczy Mariusz Spisz, Członek Zarządu Multikino S.A.

Miasta i kina, gdzie obowiązują nowe ceny w Multikinie i Cinema3D:

Na chwilę obecną oferta Multikina jest wprowadzona w następujących lokalizacjach:

  • Bilety każdego dnia na każdy film za 14,90 zł w Multikinie: Lublin, Katowice, Kielce, Poznań 51, Sopot, Szczecin, Tychy, Wrocław, Zabrze, Kraków, Rybnik

  • Bilety każdego dnia na każdy film za 14,90 zł w Cinema3D: Biała Podlaska, Gdańsk, Gorzów Wielkopolski, Kalisz, Kłodzko, Wa-wa Reduta

  • Bilety każdego dnia na każdy film za 19.90zł w Multikinie: Warszawa URS i Targówek.

Najnowszymi pozycjami na tej liście są właśnie Multikino Kraków, Multikino Rybnik oraz Cinema3D w Białej Podlaskiej, gdzie nowy cennik obowiązuje od dzisiaj, 29 listopada.

Czytaj też: Multikino z nową, rozbudowaną aplikacją mobilną

Wielokrotnie w rozmowach z Mutlikinem podpytywałem o plany reakcji na działania konkurencji w kwestii abonamentów/subskrypcji. Cinema City Unlimited cieszy się pewną popularnością (sądząc po opiniach w Internecie, bo sieć nie udostępnia żadnych danych odnośnie liczby klientów), dlatego mogłoby się wydawać, że to najlepszy sposób na przyciągnięcie i zatrzymanie widzów na dłużej. Multikino ma jednak kilka innych pomysłów, o nich pisaliśmy wcześniej (np. Karta rodzina do kina), a teraz decyduje się na wprowadzenie stałych, niższych cen na bilety w wybranych kinach.

Te w wielu lokalizacjach są naprawdę atrakcyjne i nie ma potrzeby korzystania z żadnych programów lojalnościowych czy kart zniżkowych - wystarczy podejść do kasy i kupić bilet. Oczywiście taka zmiana może okazać się niewystarczająca dla części publiczności, która nie widzi siebie na sali z innymi osobami. Kwestia reklam czy zwiastunów innych filmów to temat na inną dyskusję, ale wciąż skutecznym rozwiązaniem pozostaje przybycie do kina te 10-15 minut później, niż godzina rozpoczęcia seansu.

 

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu