Świat

Crunchpad - już niedługo na rynku?

Grzegorz Marczak
 Crunchpad - już niedługo na rynku?
34

Techcrunch informuje o statusie prac nad Crunchpadem. Dla tych którzy wcześniej nie mieli okazji zapoznać się z historią Crunchpada, w skrócie przypomnę przypomnę przebieg wydarzeń. W lipcu 2008 roku Arrington (Techcrunch) rzuca na blogu pomysł na zbudowanie taniego przenośnego i dotykowego urząd...

Techcrunch informuje o statusie prac nad Crunchpadem. Dla tych którzy wcześniej nie mieli okazji zapoznać się z historią Crunchpada, w skrócie przypomnę przypomnę przebieg wydarzeń.

W lipcu 2008 roku Arrington (Techcrunch) rzuca na blogu pomysł na zbudowanie taniego przenośnego i dotykowego urządzenia do przeglądania internetu. Przyczynkiem do tego pomysłu było zniechęcenie Arringtona do coraz to droższych zabawek jakie w tej kategorii oferowały firmy IT (a trzeba przyznać, że samo słowo Tablet swojego czasu znacznie podnosiło cenę urządzenia). W styczniu 2009 może obejrzeć pierwszy działający prototyp i dowiedzieć się czegoś więcej na temat szczegółów technicznych i parametrów tego sprzętu. W kwietniu mogliśmy obejrzeć praktycznie gotowe narzędzie w jak się wtedy wydawało w docelowym opakowaniu.

Jak wygląda status prac na chwilę obecną? Jeśli chodzi o parametry techniczne czy też systemowe to z tego co można przeczytać nic się nie zmienia. To nad czym teraz pracuje zespół Crunchpad to nowe opakowanie dla tableta. Aluminiowa obudowa jaką zaprojektowali ma wyszczuplić urządzenie do 18 milimetrów i zapewnić mu lepszą trwałość. Kolejne prototyp na które czekają będą wyposażone właśnie w nową aluminiową obudowę i wygląda na to, że jest to ostatni etap projektowania urządzenia.

Bardzo ciekawa jest też informacja o tym, że trwając rozmowy z zewnętrznymi firmami na temat wprowadzenia urządzenia na rynek! Następne newsy o Crunchpad będą przekazane na oficjalnej konferencji prasowej która ma się odbyć w lipcu - czyżby miał to być koniec projektu i początek produkcji?

Nie wiem jakie szanse ma taki produkt w starciu z Kindle (które moim zdaniem jest bardziej ograniczonym produktem) oraz urządzeniem Appla o jaki krążą plotki (też ma być tabletem). Życzę jednak temu projektowi jak najlepiej. Jeśli uda się utrzymać dobrą cenę (ale na 300 USD chyba nie ma co już liczyć) i nawiązać współpracę z kimś dużym znającym się na masowej produkcji sprzętu IT to kto wie czy Arrington nie zbudował właśnie filarów pod nowy całkiem ciekawy biznes.


CrunchPad w nowej obudowie prezentuje się bardzo okazale i zachęcająco

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

ArringtontechrunchCrunchPad