Gry

Klasyczna gra Crazy Taxi na systemy iOS oraz Android od tej pory za darmo

Marcin Hołowacz
Klasyczna gra Crazy Taxi na systemy iOS oraz Android od tej pory za darmo
2

Crazy Taxi to gra z 1999 roku, stworzona z myślą o automatach do gier. Mimo że szalone prowadzenie taksówki niewątpliwie mogło być czymś bardzo przyjemnym kiedy miało się do dyspozycji kierownicę, skrzynię biegów i pedały, to gra tylko zyskała na popularności po swojej premierze na konsolę do gier o nazwie Dreamcast.

Crazy Taxi

Tytuł z otwartym światem, w którym ważniejsze od przestrzegania przepisów ruchu drogowego jest... łamanie wspomnianych przepisów, może być ciekawy. Zamiast stawiać na realizm, postawiono tu na dobrą zabawę, a rozumie się przez to częstą jazdę pod prąd, jazdę po chodniku, demolowanie wszystkiego co się na takim chodniku może znajdować, okazjonalne rozbijanie się o innych uczestników ruchu drogowego. Jeżeli brzmi zachęcająco, to niezależnie od tego czy Crazy Taxi jest grą twego dzieciństwa czy też zwyczajnie wzbudziło twoją ciekawość, możesz teraz pobrać mobilną wersję gry za darmo na systemy iOS oraz Android. Wcześniej, czyli od 2012 roku gra była dostępna odpłatnie, jednak Sega właśnie zdecydowała się przejść na model „free to play”.

Nowość, ale nie do końca

Jest to nowość, a zarazem nie jest to nic nowego… w tym sensie, że Sega choćby niedawno zrobiła to samo z grą Sonic, która trafiła na iOS w 2011 roku i najpierw trzeba było za nią płacić, a później zmieniono formę dystrybucji na model bezpłatny + reklamy. Jednak to jeszcze nic, ponieważ najgorszym posunięciem ze strony Segi wydaje się być decyzja o usuwaniu niektórych tytułów ze sklepów z aplikacjami. Oficjalne uzasadnienie podawał Kamil Świtalski w artykule na AntyApps:

Niezwykle istotnym jest dla nas, aby fani naszych tytułów — niezależnie od platformy na której się z nimi stykają czy systemu operacyjnego — mogli liczyć na możliwie najlepsze doświadczenie. Po przyjrzeniu się liście naszych tytułów zadecydowaliśmy, że część z nich nie przystaje dzisiejszym standardom - źródło.

Czyli nie zawsze warto poświęcać swoją uwagę na aktualizację szerokiej biblioteki tytułów, bo zamiast tego lepiej je po prostu usunąć, czyż nie? Dla wielu może to być nie do końca zrozumiałe, ale jednak Sega decyduje się na tego typu posunięcia. Na pocieszenie można sobie pobrać bezpłatne Crazy Taxi na smartfona i trochę pojeździć.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu