Akcja Partnerska

Niższy opór toczenia, większy przebieg. Oto opona Continental EcoContact 6

PW
Paweł Winiarski
20

Rynek opon, podobnie jak rynek smartfonów, cały czas się rozwija. Poznajcie nową oponę EcoContact 6, będącą dopełnieniem letniej gamy produktów Continental szóstej generacji, w której znajdziemy również opony PremiumContact 6 oraz SportContact 6.

19 marca odwiedziliśmy z kamerą konferencję firmy Continental, która pokazała nową letnią oponę przeznaczoną do samochodów osobowych. EcoContact 6 oferuje o 15 procent niższy opór toczenia i o 20 procent większy przebieg niż poprzedniczka, możemy też liczyć na lepszą precyzję prowadzenia oraz krótszą drogę hamowania na mokrych i suchych nawierzchniach.

Branża motoryzacyjna stawia na ekologię, ekonomię i efektywność - w ten trend wpisuje się również opona EcoContact 6, bowiem dzięki niższemu oporowi toczenia uzyskujemy również mniejsze zużycie paliwa oraz mniejszą emisję spalin. Lepszą specyfikację opony udało się osiągnąć przede wszystkim dzięki na nowo zaprojektowanej, zaawansowanej technologicznie mieszance GreenChili 2.0.

EcoContact 6 otrzymała homologację do samochodów klasy średniej i luksusowej już u 12 europejskich producentów, a w sprzedaży są dostępne opony na felgi od 13 do 22 cali. Opona posiada indeksy prędkości do symbolu Y, czyli do 300 km/h.

Głównym gościem konferencji był Prof. dr Burkhard Wies, ekspert branży oponiarskiej, dziś Vice President R&D PLT Replacement worldwide w Continental. Korzystając z okazji zapytaliśmy go między innymi o to, na jakiego rzędu oszczędności może liczyć właściciel samochodu, który zdecyduje się na zakup opon Continental EcoContact 6. Co było kluczowe dla uzyskania takich właściwości opony? Jakie rozwiązania zostały zastosowane e tym modelu?

Odpowiedzi na te oraz inne pytania dotyczące opony Continental EcoContact 6 znajdziecie w naszym materiale:

Materiał powstał we współpracy z Continental.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: