VOD

Wiemy, kiedy wróci hit Netflix. 4. sezon "Cobra Kai" na zwiastunie

KK
Konrad Kozłowski
1

Netflix zaprezentował pierwszą zapowiedź 4. sezonu "Cobra Kai". Serial będący kontynuacją filmowego hitu "Karate Kid" wróci już tej zimy!

Chyba nikt nie spodziewał się takiego obrotu sprawy. "Cobra Kai", czyli serial, za którego realizację na początku odpowiadał YouTube, stał się międzynarodowym hitem. Powrót takiej marki po 30 latach od debiutu pierwszego filmu wydawał się nieco naciągany, ponieważ historia nijak odnosiła się do dzisiejszych realiów. Twórcom udało się jednak namówić do współpracy aktorów, którzy jako nastolatkowie wcielali się w adeptów szkół karate, a teraz mogą zagrać dorosłe wersje tych postaci.

Sukces Cobra Kai był sporą niespodzianką

Ralph Macchio i William Zabka to ponownie Daniel LaRusso i Johnny Lawrence, ale ich rola w fabule uległa zmianie o jakieś 180 stopni. Panowie niejako zamienili się miejscami, bo to Lawrence'owi w "Cobra Kai" widownia współczuła najbardziej, ponieważ przegrany pojedynek trzy dekady wcześniej storpedował jego życie. Kolejne odcinki wprowadzają więcej dynamiki pomiędzy dwoma karatekami, a w następnych dwóch sezonach obsada znacząco się poszerza i dzięki nowym bohaterom mamy okazję śledzić wiele ciekawych wątków.

"Cobra Kai" wyrosło na jeden z globalnych hitów Netfliksa, bo świetnie łączy w sobie nostalgię i elementy klimatu starych filmów, ale odpowiednio zachowany balans nie powoduje, że całość trąci myszką. Serial znakomicie odnajduje się we czasach współczesnych ze wszystkimi jego zaletami i wadami, dlatego tak dobrze koresponduje z dorastającą widownią. Poniżej zobaczcie, co czeka nas w 4. sezonie.

4. sezon "Cobra Kai" - zwiastun i data premiery

Nadchodzący 4. sezon "Cobra Kai" zabierze nas na kultowy turniej All Valey, do swoich ról powróci wspomniana dwójka głównych bohaterów, ale możemy liczyć także na obecność innych znanych twarzy, bo obecny będzie też Terry Silver z Karate Kid III - pierwszy właściciel dojo Cobra Kai. Wszyscy zastanawiają się, jak zareaguje na niego Johnny?

"Cobra Kai" z 4. sezonem wróci już w grudniu tego roku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: