Gry

Co wyróżnia Apex Legends na tle innych gier battle royale?

Paweł Winiarski
20

Bez wcześniejszych zwiastunów, podsycania atmosfery, bez wielkiej machiny promocyjnej. Apex Legends czyli battle royale w świecie Titanfall od studia Respawn cieszy się ogromną popularnością. Dlaczego? Spróbuję to wyjaśnić.

Swoje pierwsza wrażenia dotyczące Apex Legends na łamach Antyweb opublikował niedawno Artur. Z każdym kolejnym dniem graczy tego darmowego battle royale jest coraz więcej i warto zastanowić się co w zasadzie jest powodem takiej popularności. Rynek tego typu gier trochę się już ustabilizował - niepodzielnie rządzi Fortnite, gdzieś tam z tyłu nie radzi sobie PlayerUnknown's Battlegrounds, swoich fanów ma również popularne Call of Duty: Blackout. Czy to dobry moment by pojawiło się nowe battle royale? Szczególnie, że wydawcą jest Electronic Arts, które pompuje teraz pieniądze w bardzo dużą grę Anthem? No cóż, biorąc pod uwagę jakie pomysły i rozwiązania zastosowano w Apex Legends, żałuję tylko, że gra pojawiła się dopiero teraz. Jakie pomysły? Już spieszę z odpowiedzią i zapraszam na materiał wideo.

Napiszcie w komentarzach czy też gracie w Apex Legends, a jeśli tak - to który z bohaterów przypadł Wam do gustu najbardziej. Co podoba Wam się w produkcji Respawn, a co byście zmienili? No i czy uważacie, że Apex Legends ma szanse odebrać koronę Fortnite, czy raczej znajdzie po prostu swoje miejsce i będzie jednym z przedstawicieli gatunku gier, których podobno nikt nie lubi, a i tak grają w niego miliony.

Zobacz też: Jeśli nie Fortnite, to co? Najlepsze gry battle royale

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu