Gry

2,5 miliona graczy w Apex Legends, nowy Titanfall i wiele więcej. EA nie bierze jeńców!

Artur Janczak
2,5 miliona graczy w Apex Legends, nowy Titanfall i wiele więcej. EA nie bierze jeńców!
8

Po średnio udanym demie Anthem wydawało się, że Electronic Arts stracił nieco w oczach graczy. Wszystko jednak się zmieniło, gdy w miniony poniedziałek ukazała się gra Apex Legends, w którą gra już około 2,5 miliona graczy. Oprócz tego seria Titanfall wcale nie idzie w odstawkę, gdyż studio Respawn w pocie czoła pracuje nad kolejną produkcją. To jeszcze nie wszystko. Co powiecie na nowego Need for Speeda, Plants vs. Zombies oraz Star Wars Jedi: Fallen Order? 2019 w wykonaniu EA jawi się naprawdę wspaniale.

Niebywały sukces Respawn Entertainment i EA

Zacznijmy może od najmłodszego dziecka wspomnianej firmy. Apex Legends to niebywały hit, który bardzo zainteresował graczy. W przeciągu trzech dni udało się przekroczyć dwa miliony użytkowników, a liczba ta stale rośnie. Ciekawa wariacja battle royale wydaje się tym, na co ludzie czekali. Żeby nie zostawić świeżo upieczonych fanów na lodzie, deweloper przedstawił już plany rozwoju swojej gry. Do grudnia odbędą się cztery sezony, a każdy z nich będzie oferował nową zawartość. Mowa tutaj zarówno o broniach, legendach, jak i zupełnie nowych przedmiotach. Wszystko zostało ładnie przedstawione na grafice poniżej.

Jeśli nie wiecie, czym w ogóle jest Apex Legends, a chcielibyście się czegoś dowiedzieć, to zachęcam Was do sprawdzenia naszych pierwszych wrażeń z rozgrywki. Sam tytuł jest darmowy na PC, PS4 i Xbox One. Warto wspomnieć, że na konsoli Microsoft trzeba posiadać abonament Xbox Live Gold.

Nadchodzi kolejna odsłona Titanfall?

Jeden z przedstawicieli studia Respawn podczas prezentacji Apex przekonywał, że obecnie nie ma żadnych prac związanych z marką Titanfall. Wiele osób sądziło, że zamiast trzeciej części dostaliśmy właśnie produkcję F2P i trzeba będzie jeszcze długo poczekać, zanim na rynku pojawi się tytuł z udziałem mechów bojowych. Na szczęście, sam Zampella zabrał głos w tej sprawie:

Oprócz tego firma Electronic Arts potwierdziła, że oprócz Apex, ich studio ma w planach wydać w tym roku grę premium, która będzie podejmować temat uniwersum Titanfall w zupełnie nowych sposób. Nie zdradzono dokładnie, jakie zmiany zostaną wprowadzone, ale wiemy przynajmniej, że seria nadal jest w dobrej kondycji i wystarczy jedynie cierpliwie czekać. Dawno nie przedstawiono tylu dobrych informacji w tak krótkim czasie od EA.

Fani samochodów, zabójczych roślin oraz rycerzy Jedi, szykujcie się!

Ostatnie dni zostały zdominowane przez Apex, ich twórców, a także samego wydawcę. Nie oznacza to jednak, że inne marki będą chować się w cieniu. Możecie być pewni, że w tym roku na rynku pojawi się nowa odsłona Need For Speed, Plants vs. Zombies oraz Star Wars Jedi: Fallen Order. Niestety, żadnych szczegółów nie ujawniono, ale mamy dopiero początek roku, więc zapewne w najbliższych miesiącach zostaną opublikowane stosowne informacje. Mimo to EA mocno atakuje i pokazuje, że mimo gorszej niż przewidywano sprzedaży Battlefield 5 i mało spektakularnej becie Anthem są gotowi na to, by zaoferować swoim klientom naprawdę ciekawe rzeczy. Miejmy nadzieję, że w 2019 dostaniemy interesujące produkcje, które nie będą naszpikowane dziwnymi rozwiązaniami rodem z Battlefront II.

Jak grać Apex? Zobacz nasz wielki poradnik do Apex Legends

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu