Telewizja

Co tu się wyprawia? Polsat wykupuje „znaczące” udziały w Eleven Sports!

Grzegorz Ułan
Co tu się wyprawia? Polsat wykupuje „znaczące” udziały w Eleven Sports!
36

Już myślałem, że nic mnie nie zdziwi w temacie przetasowań na polskim rynku praw do transmisji piłkarskich. Przez długie lata nc+ dysponowała prawami do najlepszych rozgrywek piłkarskich w Europie, gdy nagle pojawili się oni - Eleven Sports, po kolei wykupywali prawa do ligi hiszpańskiej, włoskiej czy niemieckiej pozostawiając nc+ tylko LOTTO Ekstraklasę i Premier League, co też niedługo może się zmienić. Teraz Polsat poinformował w dość lakonicznym komunikacie o "nawiązaniu strategicznej współpracy" z Eleven Sports.

Aby jeszcze bardziej uwypuklić, co tu się właśnie stało, przypomnę tylko, że Polsat od nowego sezonu będzie transmitował najlepsze rozgrywki piłkarskie na świecie, czyli Ligę Mistrzów, tak, to też zabrano nc+ niedawno, a dodatkowo nabyli też prawa do Ligii Europy. W ten sposób Polsat może stać się największym graczem na rynku praw do transmisji piłkarskich w Polsce.

Marc Watson, Executive Chairman i CEO grupy ELEVEN SPORTS:

Jesteśmy bardzo dumni z tego, co nam się udało osiągnąć podczas tych trzech lat obecności na rynku polskim i co jest zasługą fantastycznego polskiego zespołu. Potwierdzeniem naszego sukcesu jest umowa z Telewizją Polsat, która doceniła nasze wyniki operacyjne i finansowe oraz dostrzegła nasz potencjał dalszego dynamicznego rozwoju. Porozumienie z Telewizją Polsat otwiera przed nami nowe, niezwykle interesujące możliwości. Wspólnie chcemy odgrywać ważną rolę na polskim rynku telewizyjnych kanałów sportowych.

Patrząc po ruchach, jakie mają teraz zostać podjęte można przypuszczać, że to będzie swoista spółka - pół na pół. Otóż ma zostać powołany nowy zarząd spółki ELEVEN SPORTS NETWORK, w którym zasiądzie po dwóch przedstawicieli Telewizji Polsat i ELEVEN SPORTS. Maciej Stec zostanie mianowany na stanowisko Prezesa Zarządu ELEVEN SPORTS NETWORK Sp. z o. o., a Krzysztof Świergiel, dotychczasowy Dyrektor Zarządzający ELEVEN SPORTS NETWORK Sp. z o.o., będzie pełnił funkcję CEO w tej spółce.

Maciej Stec, Członek Zarządu Telewizji Polsat i Cyfrowego Polsatu:

Sport zawsze był niezwykle ważny w życiu naszej Grupy, naszych widzów oraz abonentów platformy. Od blisko 20 lat stanowi jeden z filarów oferty programowej Telewizji Polsat i Cyfrowego Polsatu. To z myślą o polskich kibicach konsekwentnie rozwijamy naszą ofertę sportową, uruchamiamy kolejne kanały i sprowadzamy do Polski ważne wydarzenia. Mamy bardzo duże doświadczenie w produkcji i realizacji, współpracujemy z najlepszymi komentatorami i ekspertami i wiemy, czego oczekują widzowie. Dzięki strategicznej współpracy z ELEVEN SPORTS wzmocnimy ten obszar, uatrakcyjnimy ofertę i będziemy zapewniać jeszcze więcej prawdziwych sportowych emocji.

To naprawdę duże wydarzenie, które na kilka lat może odmienić zupełnie obraz praw do transmisji najlepszych rozgrywek piłkarskich w Europie w polskiej telewizji. Nie zapominajmy, że niedługo rusza przetarg na prawa do Premier League i polskiej Ekstraklasy, które z pewnością będzie chciał przejąć Eleven, tak więc zrobi się jeszcze ciekawiej.

Źródło: inf. prasowa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu