Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Telewizja

Telewidzowie NTC najchętniej wymieniliby na inne kanały Trwam, Polo TV i… TVP 1

GU
Grzegorz Ułan
55

Dostaliśmy dziś od agencji Wavemaker kolejne wyniki badań z ich Projektu Cyfrowizja IV, w których sprawdzili, jakie Polacy mają zdanie o Naziemnej Telewizji Cyfrowej i kanałach na niej się znajdujących.

Jeszcze kilka lat temu, nikt by o czymś takim nie pomyślał, ale stało się, telewidzowie jakby mieli możliwość wymiany jakiś kanałów z NTC na inne, między innymi wskazaliby TVP 1 i to na trzecim miejscu.

Ale zacznijmy od początku raportu. 71% telewidzów pozytywnie odbiera ofertę NTC, jednocześnie coraz więcej z nich zaczyna kojarzyć nowe pozycje kanałów, które pojawiły się w tej ofercie ponad rok temu na multipleksie MUX-8 - mowa o kanałach Nowa TV, METRO, zoom TV i WP.

Mimo pozytywnego odbioru całej oferty, telewidzowie narzekają na brak dobrych zagranicznych filmów i seriali, filmów dokumentalnych oraz sportu (choć jest już TVP Sport w ofercie). W związku z tym telewidzowie chętnie zobaczyliby w ofercie nowe kanały, a najchętniej HBO, Discovery i Canal+.

Tu przechodzimy do tytułowej kwestii, jakie kanały telewidzowie oddaliby za nowe pozycje w ofercie. Okazuje się, że na liście znalazły się wszystkie 3 główne stacje TVP, czyli TVP 1,2 i INFO. Jednak najchętniej oddalibyśmy TRWAM i Polo TV (ciekawe, tak lubimy Disco Polo).

Niemniej, kanały telewizji publicznej mają też swoich fanów i wymieniają "dwójkę" i "jedynkę" na liście kanałów, których by im najbardziej brakowało. Na liście tej na szczycie znalazły się kanały Polsatu (moim zdaniem najbardziej wyważony kanał) i TVN, a na końcu TVN7.

Agencja Wavemaker zrealizowała badanie Projekt Cyfrowizja IV pod koniec października 2018 r. na próbie 1,5 tys. polskich telewidzów z dostępem do internetu.

Źródło: Wavemaker

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot