Ciekawe strony

Co się dzieje w ciągu jednej sekundy na YouTube? [do kawy]

Kamil Mizera
Co się dzieje w ciągu jednej sekundy na YouTube? [do kawy]
5

YouTube to nieustannie wrzący kocioł kreatywności. Bez przerwy pojawiają się na nim nowe filmy i filmiki, oglądane przez miliony ludzi na całym świecie. Czy zastanawialiście się kiedyś, ile właściwie czasu trzeba spędzić na tym serwisie, aby zobaczyć chociażby ułamek tego, co się na nim ukazuje?...

YouTube to nieustannie wrzący kocioł kreatywności. Bez przerwy pojawiają się na nim nowe filmy i filmiki, oglądane przez miliony ludzi na całym świecie. Czy zastanawialiście się kiedyś, ile właściwie czasu trzeba spędzić na tym serwisie, aby zobaczyć chociażby ułamek tego, co się na nim ukazuje?

Otóż w ciągu tylko jednej sekundy na YouTube dodawane jest 60 minut materiału wideo! W dwie godziny na ten serwis trafia materiał, którego obejrzenie zajęłoby 9 miesięcy, a w ciągu 10 dniu aż 100 lat oglądania:

 

Ale to nie koniec ciekawych faktów, więcej dostarcza ich fajnie przygotowany serwis onehourpersecond.com. W czasie oglądania filmików, które do YouTube zostały dodane tylko w ciągu 48 sekund rośnie prawie 2 metrowy bambus, zaś ilość godzin materiału filmowego dodawanego tylko w ciągu 1 minuty i 3 sekund odpowiada czasowi, który jest potrzebny, aby na świecie urodziło się milion dzieci. Godzina dodawania filmików odpowiada okrążeniu przez astronautę księżyca kosmicznym spacerkiem (to „tylko” 5 miesięcy).

Trudno czasami uświadomić sobie ogrom materiałów, które trafiają na YouTube:)

Warto również wspomnieć, że YouTube ogłosił niedawno Twój Festiwal Filmowy - międzynarodowy konkurs na 15 minutowy film, którego zwycięzca dostanie 500 tysięcy dolarów na realizację profesjonalnego filmu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

YouTube