Google

Co powinieneś wiedzieć, zanim zaczniesz ubiegać się o pracę w Google? [infografika]

Tomasz Popielarczyk
Co powinieneś wiedzieć, zanim zaczniesz ubiegać się o pracę w Google? [infografika]
24

Zapewne część czytelników Antyweb marzy lub kiedyś marzyła o pracy w Google. Nic w tym dziwnego, perspektywa pracy nad projektami, które mają szanse podbić świat i zapisać się złotymi literami w historii internetu wydaje się bardzo kusząca. Serwis JobVine przygotował interesującą infografikę na tema...

Zapewne część czytelników Antyweb marzy lub kiedyś marzyła o pracy w Google. Nic w tym dziwnego, perspektywa pracy nad projektami, które mają szanse podbić świat i zapisać się złotymi literami w historii internetu wydaje się bardzo kusząca. Serwis JobVine przygotował interesującą infografikę na temat rekrutacji w firmie z Mountain View.

Jak widać na milion aplikacji rocznie pozytywnie rozpatrywanych jest w najlepszym przypadku 0,04 proc. Więc szanse są dość małe, choć to oczywiście zależy od tego jak bogate CV i portfolio mamy. Ciekawie prezentuje się wykres pokazujący wzrost zatrudnienia w Google. Pod koniec bieżącego roku prawdopodobnie liczba pracowników "wielkiego G" przekroczy 30 tys., co jednak wypada blado przy chociażby Microsofcie dysponującym znacznie bardziej rozbudowanymi kadrami. Zauważalne jest jednak, ze w ostatnich miesiącach kalifornijski gigant zatrudnia znacznie chętniej, co ma oczywiście swój oddźwięk na rynku w postaci bardziej dynamicznego rozwoju.

A jak wam się podoba sam proces rekrutacji? Nie wygląda na zbyt prosty, ale to dość oczywiste - giganci branży nie mogą sobie pozwolić na ryzyko zatrudnienia osób niekompetentnych, czyż nie?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu