Felietony

Google : 190 milionów urządzeń z Androidem, 200 milionów użytkowników Chrome, 40 milionów G+

Grzegorz Marczak
Google : 190 milionów urządzeń z Androidem, 200 milionów użytkowników Chrome, 40 milionów G+
15

Przy okazji ogłoszenia kwartalnych wyników finanowych (przychody 33% wyższe niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, szczegóły macie w linku powyżej), Larry Page podał kilka innych liczb, odnośnie produktów Google, które naprawdę robią wrażenie. Po raz pierwszy od otwarcia Google Plus dla wszy...

Przy okazji ogłoszenia kwartalnych wyników finanowych (przychody 33% wyższe niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, szczegóły macie w linku powyżej), Larry Page podał kilka innych liczb, odnośnie produktów Google, które naprawdę robią wrażenie.

Po raz pierwszy od otwarcia Google Plus dla wszystkich, oficalnie podał liczbę aktywnych jego użytkownikó w liczbie 40 miliionów. Dla jednych to duzo, dla innych mniej niż 800 milionów FB, ale jak zaznacza Larry Page, dopiero wystartowaliśmy.

Ciekawie też brzmiała zapowiedź Pagea odnośnie kolejnego kwartału i Google+. Wygląda na to, że czak nas jeszcze większa integracja wszystkich usług Google z Google+

"Last quarter we shipped the plus, now we are going to ship the Google part.”

Inne liczby również tłumaczą optymizm LP w swoich wypowiedziach - 190 milionów urządzeń z Androidem, wzrost ze 130 mln w lipcu. 3,4 miliarda zdjęć przesłanych do Google+. Jak wyglądają przychody z mobile? 2,5 miliarda dolarów czyli ok 150% wzrost w stosunku do zeszłego roku. Jeśli ktoś miał kiedykolwiek wątpliwości odnośnie wartości Androida i jego potencjału przychodowego to te 2,5 miliarda chyba je rozwiewają. Google nie przedstawiło wprawdzie dokładnych źródeł związanych z tą kwotą ale można z dużym prawdopodobieństwem założyć, że to co zarabiają w obszarze mobilny jest pochodną rozwoju i popularności ich systemu mobilnego.

Sytuacja związana z Google Chrome również napawa optymizmem. W październiku bowiem ta relatywnie młoda przeglądarka od Google może pochwalić się bazą 200 milionów użytkowników co daj jej ok 15% rynku. W niektórych krajach EU Chrome jest już na drugim miejscu wyprzedzając Firefoxa.

Mając na w gotówce (inwestycje krótkoterminowe itp.) ponad 40 miliardów dolarów, bardzo pozytywny cash flow oraz kilka bardzo dobrze rokujących produktów jak Google+, Android i Chrome, Google ma wreszcie realną szansę na zbudowanie kolejnych "mocnych" źródeł przychodów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Google