Mobile

Co oznacza planowany "koniec" programu Windows Insider dla telefonów komórkowych?

Jakub Szczęsny
Co oznacza planowany "koniec" programu Windows Insider dla telefonów komórkowych?
15

W Sieci dostrzeżono dziwną datę, któa ma tyczyć się końca programu Windows Insider dla posiadaczy telefonów komórkowych opartych na Windows Phone. Ów program obok Preview for Developers pozwala przede wszystkim na pobranie wczesnych wersji Windows 10, który zadebiutuje na komórkach już niebawem. 1 p...

W Sieci dostrzeżono dziwną datę, któa ma tyczyć się końca programu Windows Insider dla posiadaczy telefonów komórkowych opartych na Windows Phone. Ów program obok Preview for Developers pozwala przede wszystkim na pobranie wczesnych wersji Windows 10, który zadebiutuje na komórkach już niebawem. 1 października został oznaczony jako "koniec", natomiast 15 września ma być datą, od której system poinformuje o konieczności aktualizacji.

W tym wypadku nie chciałbym być złym prorokiem, ale może okazać się, że niektóre kompilacje w programie Windows Insider mogą "stracić ważność", a po tym będzie konieczne przywrócenie urządzenia do Windows Phone 8.1. Czy program będzie kontynuowany? Moim zdaniem to cały czas otwarta kwestia - to, co Microsoft miał zrobić z Windows 10 Mobile już zostało zrobione, może nie widzieć sensu w dalszym korzystaniu z opinii społeczności i zaprzątaniu sobie głowy szybkim rozwojem Windows 10 dla telefonów.

Ta wiadomość oznacza coś jeszcze - przede wszystkim Microsoft chce wyrobić się ze wszystkimi aktualizacjami dla telefonów do końca roku. Gigant chce mieć odpowiedni bufor czasowy na to, by wysłać oprogramowanie do producentów (których zbyt wielu nie ma...) oraz do telekomów, by je dostosować. Chociaż nie spodziewam się, że proces aktualizacji będzie absolutnie bezbolesny.

Mnie jednak interesuje co innego - jak wielka będzie dysproporcja między tym, co otrzymają telefony oparte jeszcze z Windows Phone 8/.1, a urządzeniami już wydanymi z "dziesiątką". Może się bowiem okazać, że zmian będzie tak wiele w smartfonach Microsoftu, że posiadacze starszych urządzeń nie będą mogli w pełni docenić potencjału swoich słuchawek.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu