Mobile

Facebook Moments powoli udostępniane Polakom, nareszcie!

Konrad Kozłowski
Facebook Moments powoli udostępniane Polakom, nareszcie!
1

Idea zaprezentowanej w czerwcu tego roku aplikacji Moments naprawdę przypadła mi do gustu, lecz ograniczenia po stronie serwerów Facebooka nie pozwalały z niej skorzystać na terenie naszego kraju. Co prawda aktualnie nadal niemożliwe jest pobranie jej bezpośrednio z Google Play, ale po instalacji z pliku APK już nic nie powinno stanąć nam na drodze.

Tym, którzy nie zwrócili wcześniej uwagi na aplikację Facebooka należy się krótkie przypomnienie. Moments to aplikacja mobilna pozwalająca szybko podzielić się zdjęciami z pewnego wydarzenia (ogólnie nazywanych Wspomnieniami). Wszystko oparte jest na trzech filarach: znajomych z Facebooka, braku synchronizacji i publikacji zdjęć w serwisie społecznościowym oraz funkcji rozpoznawania twarzy, dzięki której konkretnym osobom będą udostępniane tylk te zdjęcia na których się znajdują.

W najnowszej wersji pojawiła się także nowinka w postaci funkcji automatycznego generowania filmów ze zdjęć dotyczących danego wydarzenia. Potrzebne jest minimum 6 zdjęć i na ich podstawie przygotowany zostanie klip z muzyką w tle. Później możliwa jest edycja wideo - zmiana muzyki czy zmiana oraz dobór dodatkowych zdjęć. Jednym tapnięciem można wtedy udostępnić filmik z grupą znajomych wewnątrz Moments lub z szerszym gronem osób na Facebooku. Najważniejszą zaletą aplikacji jest właśnie prostota i grono znajomych, którzy posiadają konto na Facebooku. W razie braku aplikacji Moments na smartfonie odpowiednia informacja o udostępnionych zdjęciach zostanie przesłana za pośrednictwem wiadomości prywatnej.

Nawiązując do wstępu muszę jednak ostudzić Wasz zapał - okazuje się bowiem, że nie wszystkim osobom próbującym skorzystać z Moments aplikacja oferuje pełnię funkcji. Po krókim samouczku możecie napotkać komunikat o niedostępności aplikacji w naszym regionie - dokładnie to samo wyświetlane było 2 miesiące temu, lecz teraz na moim telefonie nie pojawiły się żadne przeszkody. Myślę więc, że Facebook pracuje nad tym, by wkrótce z Moments mogli skorzystać także Polacy, a gdy po stronie serwerów giganta wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik, aplikację będzie można pobrać bezpośrednio z Google Play. Do tego czasu musimy polegać chociażby na serwisie APK Mirror.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AplikacjeFacebookMobilemoments