Ciekawe strony

Co może wydarzyć się w internecie w ciągu minuty?

Kamil Mizera
Co może wydarzyć się w internecie w ciągu minuty?
7

60 sekund. To tak niewiele, że napisanie tego zdania do końca zajęło mi właśnie około minuty. Tymczasem w Globalnej Wiosce ruch jak na niemieckiej autostradzie, ciągle się coś dzieje. A co właściwie może wydarzyć się w zaledwie 60 sekund? Aż trudno w to uwierzyć, ale w ciągu zaledwie minuty na Yo...

60 sekund. To tak niewiele, że napisanie tego zdania do końca zajęło mi właśnie około minuty. Tymczasem w Globalnej Wiosce ruch jak na niemieckiej autostradzie, ciągle się coś dzieje. A co właściwie może wydarzyć się w zaledwie 60 sekund?

Aż trudno w to uwierzyć, ale w ciągu zaledwie minuty na YouTube pojawia się 600 nowych filmików, fani Apple ściągają na swoje iPhony prawie 13 tysięcy aplikacji, na Twitterze pojawia się 98 tysięcy wpisów! Pamiętacie jeszcze Flikra? Można by pomyśleć, że serwis ten powoli odchodzi w niebyt, tymczasem, co 60 sekund pojawia się na nim kolejne 6 600 zdjęć. A blogi? Co minutę na świecie pojawia się 60 nowych blogów i 1500 wpisów, czy jakikolwiek czytnik RSS byłby w stanie to ogarnąć?

Największe jednak wrażenie zrobiły na mnie dane dotyczące maila i Facebooka. W ciągu 60 sekund pojawia się prawie 700 tysięcy nowych statusów, prawie 80 tysięcy nowych wpisów na tablicach, ponad 510 tysięcy komentarzy. Oprócz tego w minutę wysyłamy 168 milionów maili i prawie 700 tysięcy razy pytamy Wujka Google o różne sprawy:

A jak tam idzie sprzedaż nowych technologicznych cudeńków? Co 60 sekund sprzedaje się 925 iPhonów 4S (dla porównania tylko 103 BlackBerry) oraz 81 iPadów. Amazon sprzedaje w minutę 18 Kindle Fire, a Microsoft 11 xBoxów360.  Google zarabia 75 tysięcy dolarów, a ludzkość generuje 38 ton elektronicznych śmieci.

Nieźle, jak na 1 minutę, prawda?

 

Źródło

Foto

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Internetinfografika