Netflix

Jakie są social media? "Clickbait" Netfliksa nam to pokaże

Konrad Kozłowski
Jakie są social media? "Clickbait" Netfliksa nam to pokaże
1

Kreacja niektórych osób widoczna w social media często nie pokrywa się z rzeczywistością, o czym dowiadujemy się zazwyczaj zbyt późno. Nowy serial "Clickbait" ma nam to pokazać.

Ośmioodcinkowa seria Netfliksa zadebiutuje w sierpniu, a platforma właśnie podzieliła się zwiastunem zapowiadającym tę premierę. Punktem wyjścia do historii jest zdjęcie opublikowane w Sieci, na którym widzimy jednego z głównych bohaterów serialu, Nicka, trzymającego kartkę z napisem "Znęcam się nad kobietami. Umrę, gdy zdobędę 5 milionów odsłon". Na fotce widzimy, że mężczyzna jest dotkliwie pobity, ale nie wiemy, czy publikacja jest przyznaniem się do winy, czy karą, czy groźbą.

Polskie „Sexify” międzynarodowym hitem Netfliksa. Będzie 2. sezon!

Clickbait - nowy serial Netfliksa na zwiastunie

Starające się odzyskać Nicka i uratować jego życie siostra z żoną (grane przez Zoe Kazan i Betty Gabriel) dość szybko zorientują się, że prawdziwe oblicze Nicka Brewera (Adrian Grenier) jest odmienne od obrazka, z którym mają do czynienia na co dzień. Uznawany za kochającego brata i męża Nick ma jednak sporo do wyjaśnienia. Jak mężczyzna wyjaśni swoją drugą stronę?

Thriller Netfliksa będzie przedstawiać akcję z różnych perspektyw, a sam opis produkcji zdradza, że serial przygląda się temu, jaką rolę w podsycaniu naszych najbardziej niebezpiecznych i nieujarzmionych impulsów odgrywają media społecznościowe, odsłaniając przy tym coraz szerszą przepaść dzielącą nasze wirtualne i rzeczywiste życia.

Netflix masowo traci użytkowników. Konkurencja okazuje się ciekawsza?

Opis przywodzi oczywiście na myśl opublikowany stosunkowo niedawno na Netflix dokument "Dylemat społeczny", w którym ten oraz wiele innych wątków dotyczących social media było poruszonych. Zamiast formy dokumentu, tym razem zdecydowano opowiedzieć historię za pomocą fabuły, która na pewno będzie zadawać wiele pytań i szukać na nie odpowiedzi wraz z widzami. Oby nie wszystko było podane na tacy i pozostało trochę przestrzeni na interpretację i wyciąganie wniosków, bo wtedy produkcja zrobi większe wrażnie. Być może taki rodzaj materiału okaże się też bardziej atrakcyjny dla widzów.

Sam tytuł produkcji może pełnić kilka ról i jeśli twórcy "Clickbait" wykorzystali nadarzającą się okazję, to po ostatnim odcinku lub w trakcie serialu może się okazać, że cały tytuł jest swego rodzaju clickbaitem, czyli przynętą na widzów, których zachęcono do obejrzenia. Czy czekają nas nieprzewidywalne zwroty akcji? Albo cała fabuła okaże się w jakiś sposób zmyłką i serial opowie o czymś innym? Potencjał na coś zaskakującego na pewno jest i mam nadzieję, że zostanie ta szansa wykorzystana.

Wstępna lista nowości Netflix na sierpień, a w niej sporo dobra!

Clickbait na Netflix - data premiery

Za serial "Clickbait" odpowiadają Brad Anderson (reżyseria) oraz Tony Ayers i Christian White (scenariusz). Premiera zaplanowana jest na 25 sierpnia, więc za ponad miesiąc. Co jeszcze w międzyczasie zobaczymy nowego na Netflix? Wstępna lista premier na przyszły miesiąc jest już znana, ale na oficjalną publikację ze strony Netfliksa jeszcze musimy zaczekać.

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu