Firefox

Nowa strona główna w Firefox 31 beta dla Androida

Rafał Kurczyński
5

Przeglądarka Mozilli - Firefox, w ostatnim czasie przeszła generalną zmianę interfejsu (mówimy naturalnie o Firefoksie dla komputerów PC), którą użytkownicy płonącego liska przyjęli w większości pozytywnie, choć nie zabrakło również ostrych słów krytyki skierowanej bezpośrednio do Mozilli. Firefo...

Przeglądarka Mozilli - Firefox, w ostatnim czasie przeszła generalną zmianę interfejsu (mówimy naturalnie o Firefoksie dla komputerów PC), którą użytkownicy płonącego liska przyjęli w większości pozytywnie, choć nie zabrakło również ostrych słów krytyki skierowanej bezpośrednio do Mozilli.

Firefox dla Androida od jakiegoś czasu nie zmieniał się na tyle, aby można było o tym pisać. Na szczęście, wszystko się zmieniło, a Firefox for Android w wersji wita nas odmienioną stroną główną, która od teraz staje się hubem, na wzór tych, które mogliśmy odnaleźć między innymi w Windows Phone.

Jak to działa?

Po pobraniu i zainstalowaniu najnowszej wersji przeglądarki (Beta), naszym oczom ukazuje się przepiękny ekran startowy, podzielony na sekcje, zwane hubami. Jako że Mozilla udostępniła Hub API, każdy programista może stworzyć własną wersję zakładki, które znajdą się zarówno w przeglądarce dla Androida, jak i w Firefox OS.

Po dodaniu swoich ulubionych hubów, takich jak Twitter, Facebook, Instagram, czy czytnik RSS, przy każdym uruchomieniu programu, nowe informacje zostaną pobrane i zapisane w pamięci podręcznej przeglądarki. Bardzo ciekawym elementem odświeżonej przeglądarki jest przechodzenie pomiędzy hubami - wystarczy przesunąć palcem w lewą lub prawą stronę, dzięki czemu zamiast uruchamiać paru aplikacji, przeglądamy wszystkie interesujące nas informacje w jednym miejscu - ciekawe, czy Mozilla postanowi również stworzyć narzędzie do interakcji z powiadomieniami i komentarzami Twittera, Facebooka, czy Google+.

Szybkie i przyjemne tworzenie nowych treści umożliwią nowe narzędzia, które zadebiutowały wraz z Firefox 31 Beta, a sam ekran główny o nazwie "Firefox Hub" jest kolejną próbą ścisłego połączenia Firefox OS i Androida z Firefoksem. Sześć tygodniu temu, użytkownicy przeglądarki Mozilli na platformie Google dostali możliwość umieszczania skrótów do web-aplikacji na pulpicie, co pozwala przyzwyczaić się nam do coraz większej ilości aplikacji internetowych, które z czasem wyprą te natywne - mam przynajmniej taką nadzieję.

Źródło informacji: Cnet;

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

FirefoxMozillaAndroid