Mobile

Ciekawa zapowiedź tabletów Sony - w tym dwu ekranowego S2

Gniewomir Świechowski
3

Sony ostatnio ostaje po łbie, ale to wideo - najwyraźniej nakręcone jednym ujęciem, im wyszło. Prezentuje dwa tablety z Honeycomb, S1 o przekątnej 9,4" i S2 - clamshell z dwoma ekranami po 5,5". O detalach technicznych firma wciąż milczy. Ewolucja większych tabletów konkurujących z iPadem (S1...

Sony ostatnio ostaje po łbie, ale to wideo - najwyraźniej nakręcone jednym ujęciem, im wyszło. Prezentuje dwa tablety z Honeycomb, S1 o przekątnej 9,4" i S2 - clamshell z dwoma ekranami po 5,5". O detalach technicznych firma wciąż milczy.

Ewolucja większych tabletów konkurujących z iPadem (S1 9,4") jest raczej przewidywalna i niezbyt mnie interesuje. Czekam na tablety które faktycznie można ze sobą nosić cały dzień, jednak mimo umiarkowanego entuzjazmu pod adresem Galaxy Tab 7", wciąż nie widzę takiego urządzenia. Są jednak szanse, że stanie się nim S2 - prawdopodobnie będzie mieścić się w większej kieszeni.

To jak szybki będzie miał procesor i ile wbudowanej pamięci jest już raczej pomijalne. Tak jak na rynku smartphone, trudno w przypadku najnowszych urządzeń naprawdę odróżnić od konkurencji, czymkolwiek oprócz designu i czasu pracy na baterii. Dwa dotykowe ekrany 5,5" o rozdzielczości 1024x480, to coś czego w tabletach jeszcze nie było, więc Sony się najwyraźniej udało.

Podstawowa siła tego urządzenia, to duża ilość przestrzeni na ekranie(ach) przy kompaktowej formie, która prawdopodobnie umożliwi noszenie S2 ze sobą cały czas. Jednak może się to okazać również jego największą słabością. Testy Galaxy Tab były utrudnione ze względu na skromną ilość aplikacji przygotowanych z myślą o tabletach, a konkretnie - z myślą o ekranie tabletu, a nie smartphone.

S2 ma dwa oddzielone czarnym paskiem ekrany. Oba mniejsze niż typowy tablet, ale większe niż w smartphone. Aby je efektywnie wykorzystać, prawdopodobnie będą konieczne specjalnie pisane aplikacje - których będzie niewiele. Pozostałe aplikacje dla androida, mogą wyglądać na nich... różnie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AndroidSonyHoneycomb