Mobile

Microsoft wypuści własny tablet z Windows 8? [PLOTKA]

Gniewomir Świechowski
Microsoft wypuści własny tablet z Windows 8? [PLOTKA]
9

DigiTimes podaje, że według anonimowych źródeł, Microsoft rozważa wypuszczenie pod koniec 2012 roku tabletu pod własną marką. Miałby być wynikiem współpracy z Texas Instrument i tajwańskimi producentami sprzętu. Jeśli to prawda, to spodziewam się klapy porównywalnej z Zune i Kin, a nie sukcesu porów...

DigiTimes podaje, że według anonimowych źródeł, Microsoft rozważa wypuszczenie pod koniec 2012 roku tabletu pod własną marką. Miałby być wynikiem współpracy z Texas Instrument i tajwańskimi producentami sprzętu. Jeśli to prawda, to spodziewam się klapy porównywalnej z Zune i Kin, a nie sukcesu porównywalnego z xBoxem. Powodów jest co najmniej kilka.

  • Jak wspominałem już wcześniej Microsoft spóźnił się z wejściem na rynek tabletów. Swojego miejsca chce szukać tam z Windows 8 i Metro UI w 2013 roku, gdy rynek będzie już zapchany dojrzałymi urządzeniami z Androidem i iPadami.
  • Metro UI to nakładka na klasyczny Windows, a nie system dedykowany tej klasie urządzeń. Tablety "chwyciły wiatr w żagle" gdy Apple uwolniło je od obowiązku udawania PCów. Windows 8 na tablecie to krok wstecz.
  • Poza technologicznie bardziej rozwiniętym od konkurencji xBoxem Microsoftowi nigdy nie udało się odnieść sukcesu wypuszczając sprzęt pod własną marką.

Jedyną przewagą takiego produktu na procesorze Intela to możliwość uruchamiania standardowych Windowsowych aplikacji, z których korzystanie - niezależnie od wysiłków Microsoftu - pozostanie niewygodne. W przypadku wykorzystania procesora ARM użytkownik dostanie to samo co u konkurencji, tylko z mniejszą bazą aplikacji.

Naprawdę, nie mam pomysłu, czym tablet Microsoftu miałby podbić serca i portfele użytkowników. Apple uczyniło tablety "sexy", Google i Android umożliwiły produkcję niemal każdej zainteresowanej firmie. Microsoft po prostu szuka sposobu, aby stary system umieścić w nowym, obcym środowisku. A to słabość nowego produktu, nie zaleta.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Microsoft