Mobile

Pierwsza Pomoc w AppStore, czyli jak iPhone potrafi ratować życie

Gniewomir Świechowski
15

To nie jest Instagram, ani AngryBirds, aby zajmować miesiącami strony główne technologicznych blogów, ale Pierwsza Pomoc jest zdecydowanie bardziej użyteczna. ;) Stworzona przez Sensi Consulting zawiera bogaty poradnik pierwszej pomocy, wyszukiwarkę placówek medycznych i aptek. Tak jak Transportoid...

To nie jest Instagram, ani AngryBirds, aby zajmować miesiącami strony główne technologicznych blogów, ale Pierwsza Pomoc jest zdecydowanie bardziej użyteczna. ;) Stworzona przez Sensi Consulting zawiera bogaty poradnik pierwszej pomocy, wyszukiwarkę placówek medycznych i aptek. Tak jak Transportoid - żadna rewolucja, ale chyba warto mieć przy sobie, na wszelki wypadek.

 

 

To debiut Sensi Consulting w AppStore, więc w programie brak fajerwerków. Ale treść została opracowana przez profesjonalnego ratownika medycznego, a baza danych zawiera 7 tys. placówek medycznych i 15 tys. aptek - dzięki niej można się nie tylko błyskawicznie z nimi skontaktować, ale też wyświetlić je na mapie i dotrzeć na miejsce.

Za największą siłę Pierwszej Pomocy uważam jednak fajnie zrobiony podział przypadków na kategorię, który naprawdę usprawiedliwia szybkie wyciągniecie iPhone, choć gdy stoimy nad ofiarą wypadku może to wyglądać cokolwiek idiotycznie. Prezentacja informacji umożliwia po prostu błyskawiczne znalezienie informacji, jak w tym konkretnym przypadku pomóc, a nie zaszkodzić.

W skrócie: solidna, użyteczna aplikacja bez niepotrzebnych fajerwerków - myślę, że warta swojej ceny.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

iPhoneiOS