Spotify

Spotify (nareszcie) lepiej zsynchronizowane z Chromecastem!

Kamil Świtalski
Spotify (nareszcie) lepiej zsynchronizowane z Chromecastem!
2

Długo czekaliśmy na opcję włączania muzyki za pośrednictwem Chromecasta z komputera. Ale nareszcie jest!

Zobacz też: Spotify stworzy idealną playlistę na każdy rodzaj treningu

Niewątpliwie jedną z najfajniejszych opcji w Spotify jest tamtejsze Spotify Connect. Własny standard zdalnego sterowania muzyką jest dla wielu atutem nie do pobicia, przez który nie wyobrażają sobie migracji na inne streamingi. No trzeba przyznać: to wyjątkowo wygodne, nie trzeba być w jednym ekosystemie, ani wprowadzać innych rewolucji. Po prostu działa. Konkurencja pod tym względem jest daleko w tyle — ale do niedawna Chromecast pozostawiony był w temacie krok w tyle — w aplikacjach na komputerze. Aż do teraz.

Grafika: 9to5Google

Spotify na komputery (Windows, Mac) z lepszym wsparciem dla Chromecasta

Dotychczas kontrolowanie muzyki na urządzeniach sparowanych za pośrednictwem Chromecasta było możliwe, owszem, ale dopiero wtedy, gdy takie połączenie zostało zainicjowane z poziomu smartfona lub tabletu z systemami iOS / Android. Ale w najnowszej wersji aplikacji nareszcie się to zmienia — i od wersji 1.1.38 w menu Podłącz do urządzenia będziemy mogli wybierać także te z Chromecastem — podpisane po prostu Google Cast. Tyczyć się to będzie zarówno głośników, telewizorów, jak i innych sprzętów wykorzystujących rozwiązanie Google.

Zobacz też: Spotify szykuje przełom, ale nie tam, gdzie trzeba. Tę nowość wykorzystałbym zupełnie inaczej

Spotify Connect jest świetne — i z każdą aktualizacją rośnie w siłę. I szczerze mówiąc — biorąc pod uwagę jak popularny jest Chromecast — to wprost niewiarygodne, że tyle przyszło nam czekać na rozpoczynanie połączeń z poziomu komputera, bez angażowania do tego telefonów i tabletów. No ale priorytety — chyba nikt nie ma złudzeń które z opcji są ważniejsze, co?

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu