Google

Chrome z natywną obsługą Chromecasta i nowe Google Maps z trybem jazdy [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Chrome z natywną obsługą Chromecasta i nowe Google Maps z trybem jazdy [prasówka]
2

Obecnie, aby nasza przeglądarka Chrome współpracowała z przystawką Chromecast, konieczne jest zainstalowanie stosownego rozszerzenia z Chrome Web Store. To niedługo się zmieni, bo twórcy pracują już nad zaimplementowaniem wsparcia na stałe. Inną ważną informacją jest nowa wersja Google Maps z zaimpl...

Obecnie, aby nasza przeglądarka Chrome współpracowała z przystawką Chromecast, konieczne jest zainstalowanie stosownego rozszerzenia z Chrome Web Store. To niedługo się zmieni, bo twórcy pracują już nad zaimplementowaniem wsparcia na stałe. Inną ważną informacją jest nowa wersja Google Maps z zaimplementowanym trybem jazdy.

Chrome z natywnym wsparciem dla Google Cast

Nowa funkcja jest aktualnie dostępna w kanale beta przeglądarki. Pozwala ona na natywną obsługę strumieniowania kart za pośrednictwem Google Cast. W praktyce oznacza to, że nie musimy już instalować żadnych dodatkowych rozszerzeń, aby zapewnić sobie obsługę Chromecasta. Wystarczy prawe kliknięcie na kartę i wybranie opcji strumieniowania.

Jeżeli jesteście użytkownikami wersji beta Chrome'a, musicie odwiedzić panel z eksperymentalnymi funkcjami, a tam znaleźć przełącznik o nazwie "Media Router" (albo po prostu kliknąć w ten link).

Nowe Google Maps

Najnowsza wersja Google Maps dla Androida oznaczona numerkiem 9.19 wprowadza szereg wartościowych nowości dla kierowców. Największą jest tutaj Tryb Jazdy, który stanowi swoiste rozwinięcie dotychczasowych mechanizmów. Aktywując go, przechodzimy do nawigowania, jednak bez żadnego ręcznie określonego celu. Google na podstawie naszej historii wyszukiwań oraz lokalizacji będzie samodzielnie podsuwać adresy oraz inteligentnie informować o potencjalnym czasie dotarcia do wybranych punktów. Inna nowinka to przycisk wyciszania, który jest standardem w nawigacjach samochodowych. Jednym dotknięciem ekranu możemy teraz wyłączyć wszelkie komunikaty głosowe. Warto również wspomnieć o panelu z ustawieniami osi czasu zawierającej historię naszej lokalizacji, którą zaimplementowano w jednej z poprzednich wersji.

Nowe Google Maps można póki co znaleźć jedynie na APK Mirror. Choć pewnie są również szczęśliwcy, którzy już dostali aktualizację.

LG K4 i tajemnicze zaproszenie

Nie tak dawno pisałem o dwóch nowych propozycjach LG ze średniej półki, smartfonach K7 i K10. Teraz dołącza do nich model K4. Urządzenie pojawia się na klipie promującym urządzenia. Niestety nie wiemy na jego temat zbyt wiele poza tym, że będzie najprawdopodobniej najtańszym modelem spośród całej trójki.

Na tym nie koniec, bo LG rozpoczęło również wysyłkę zaproszeń do mediów na swoją konferencję podczas targów MWC. Są one dość... nietypowe. Jak możecie zobaczyć powyżej, mamy tutaj grające pudełko na korbkę i hasło "play". Czy to zapowiedź nowego LG G5? A może coś jeszcze innego? Dowiemy się za nieco ponad miesiąc (a pewnie nawet trochę wcześniej, znając życie).

CEO Netfliksa dołącza do grona filantropów

Reed Hasting, CEO Netfliksa poinformował o utworzeniu fundacji Hastings Fund. W ten sposób chce on wspierać edukację i za pośrednictwem Silicon Valley Community Foundation wspierać tego typu organizacje. Jako pierwsze dofinansowanie w ramach przedsięwzięcia mają otrzymać. Hispanic Foundation of Silicon Valle, a także United Negro College Fund - Hastings przeznaczy na ten cel 1,5 mln dol. W swoim oświadczeniu CEO Netfliksa pisze:

I’m so blessed to be able to do this, and I hope to do more in the future. Thanks to all of you who are Netflix members or employees for making this possible.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu