Moje przemyślenia

Chrome Beta od dziś obsługuje synchronizację wielu kont Google

JR
Jan Rybczyński
3

O obsłudze wielu profili w przeglądarce Google jest mowa od jakiegoś czasu. Były już próby udostępnienia takiej funkcji wcześniej. Dziś Chrome w wersji beta otrzymał funkcję synchronizacji wielu kont Google. Oznacza to więc nie tylko rozdzielenie historii czy zapisanych haseł pomiędzy różnych użytko...

O obsłudze wielu profili w przeglądarce Google jest mowa od jakiegoś czasu. Były już próby udostępnienia takiej funkcji wcześniej. Dziś Chrome w wersji beta otrzymał funkcję synchronizacji wielu kont Google. Oznacza to więc nie tylko rozdzielenie historii czy zapisanych haseł pomiędzy różnych użytkowników, jak również możliwość zalogowania do kilku kont jednocześnie, ale przede wszystkim, pełne synchronizowanie przeglądarki do różnych kont Google. Z jednej przeglądarki bez problemu obsłużymy konto służbowe i prywatne.

Możliwe jest również współdzielenie przeglądarki na jednym komputerze przez wiele osób, np. współlokatorów. Każdy będzie mógł synchronizować aplikacje, auto uzupełnianie, zakładki, rozszerzenia, hasła, ustawienia i motywy pomiędzy wieloma urządzeniami, jednocześnie nie mieszając ich na komputerze, na którym przeglądarka jest współdzielona.

Trzeba jednak pamiętać, że funkcja ma na celu przede wszystkim zapewnienie wygody, nie bezpieczeństwa. Wykorzystanie jej do obsługi wielu kont jednego użytkownika nie budzi zastrzeżeń, jednak nie powinniśmy współdzielić przeglądarki zalogowanej do synchronizacji z osobami, których nie darzymy pełnym zaufaniem.

W identyfikacji konta do którego jesteśmy aktualnie zalogowani pomoże obrazek wyświetlany w lewym górnym rogu. Nowe konto dodajemy poprzez funkcję "Dodaj nowego użytkownika", w ustawieniach przeglądarki pod zakładką "Prywatne rzeczy".

Jeśli używacie Chrome w wersji beta, dajcie znać w komentarzach jak wam sprawuje się nowa funkcja oraz czy znajdujecie dla niej zastosowanie w swoim przypadku.

Po więcej szczegółów zapraszam na blog Google.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Chromechrome beta