Chrome

Chrome będzie ostrzegał przed stronami bez HTTPS [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Chrome będzie ostrzegał przed stronami bez HTTPS [prasówka]
19

Począwszy od wersji 56 przeglądarka Google Chrome będzie ostrzegała użytkowników przed stronami, które nie wspierają szyfrowanych połączeń HTTPS.

Chrome będzie ostrzegał przed brakiem HTTPS

Nowa funkcja ma zostać wdrożona w Chrome 56, którego premierę zaplanowano na styczeń 2017 roku. Przeglądarka wówczas na pasku adresu wyświetli stosowną informację o niezabezpieczonym połączeniu. Zrobi to jednak wyłącznie w przypadku witryn, gdzie obecny jest formularz logowania. Statyczne strony oraz serwisy stricte informacyjne, gdzie użytkownicy nie zostawiają żadnych danych będą ignorowane. Jest to pierwszy ruch Google'a w walce z serwisami korzystającymi w dalszym ciągu z niezabezpieczonych połączeń. Firma na swoim blogu ostrzega, że tego typu strony mogą stanowić bardzo duże zagrożenie dla internautów i prowadzić do kradzieży danych  lub utraty dostępu do profilów i kont.

Tesla aktualizuje autopilota

W ostatnich tygodniach niejednokrotnie czytaliśmy o incydentach związanych z funkcją autopilota w samochodach Tesla. Firma zapowiedziała nową wersję tego rozwiązania oznaczoną numerem 8.0. Ma ona wprowadzić zasadnicze zmiany w działaniu całego mechanizmu. Dotąd opierał się on przede wszystkim na danych gromadzonych przez zainstalowaną kamerę i wspomagał jedynie informacjami z radaru. Teraz oba te elementy mają działać współmiernie, a w dodatku być wspierane przez technologię maszynowego nauczania (machine learning). W rezultacie autopilot ma lepiej analizować otoczenie i reagować na sytuację na drogach. Co ważne, nowa wersja będzie aktualizacją software'u i trafi również do wszystkich dotychczas sprzedanych samochodów Tesla.

Brak modów dla Fallouta i Skyrima na PS4

Jeżeli czekacie na obiecane wsparcie dla modów w Falloucie 4 na PS4, porzućcie nadzieję. Bethesda poinformowała, że wdrożeniu tego rozwiązania jest przeciwne Sony, a to oznacza, że mody nie pojawią się również w zremasterowanym The Elder Scrolls: Skyrim, który ma zadebiutować za jakiś czas na konsolach. Sytuacja jest rozczarowująca, bo obietnica wsparcia dla modów pojawiła się już przed premierą gry. Od samego początku, co oczywiste, były one dostępne na PC, zaś w maju br. trafiły na Xboksa One.

Samsung wykorzysta w Exynosach GPU Nvidii lub AMD?

Anonimowe źródła donoszą, że Samsung prowadzi rozmowy z Nvidią oraz AMD. Miałyby one dotyczyć wykorzystania układów graficznych tych firm w nadchodzących chipach SoC Exynos. Póki co nie wiadomo, która z architektur spodoba się koreańskiemu koncernowi bardziej. Z całą pewnością więcej do zaoferowania ma obecnie Nvidia Pascal, która już trafiła do komputerów przenośnych. AMD Polaris aktualnie może się wydawać mniej atrakcyjnym rozwiązaniem, ale czerwoni mają argument w postaci ceny. Jeżeli współpraca dojdzie do skutku, możemy spodziewać się ciekawych rezultatów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu