Chrome

Google przekonuje, że Chrome nie pożera baterii w laptopach [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Google przekonuje, że Chrome nie pożera baterii w laptopach [prasówka]
26

Jakiś czas temu internet obiegały informacje od Microsoftu, który zapewniał, że komputery z Chrome działają na baterii krócej niż te, na których używa się przeglądarki Edge. Teraz Google kontratakuje.

Chrome 53 łaskawszy dla baterii

Google chce najwyraźniej przekonać użytkowników, że nie stoi w miejscu i przeglądarka Chrome z wersji na wersję jest coraz lepsza. W porównaniu z wersją 46 ta oznaczona numerkiem 53 ma być o 33 proc. bardziej energooszczędna. Jest to tym samym odpowiedź na zarzuty Microsoftu, który jeszcze jakiś czas temu przekonywał, że Edge zużywa wyraźnie mniej energii. Niestety Google nie pokazał, jak Chrome 53 wypada na tle konkurencji - być może wcale nie jest tak dobrze, jakby się mogło wydawać.

LG zostaje przy modułach w serii G

Okazuje się, ze niezadowalająca sprzedaż LG G5 wcale nie zraziła producenta do konceptu modularności. Rzecznik prasowy LG, Ken Hong w wypowiedzi dla serwisu CNET zapowiedział, że w kolejnych generacjach serii G firma będzie rozwijać tę ideę. Co oczywiście nie znaczy, że zabraknie klasycznych rozwiązań. Do takich ma się zaliczać LG V20, który został zaprezentowany przed kilkoma dniami. Każdy znajdzie zatem w portfolio LG coś dla siebie... teoretycznie. Pytanie, jak to wpłynie na kondycję finansową firmy. Dział mobilny w ostatnich kwartałach generował duże straty, które po części spowodował nie cieszący się dostatecznie dużym zainteresowaniem flagowiec.

Nowy interfejs mobilnego YouTube

Aplikacja YouTube dla Androida ma przejść kolejną metamorfozę. Jak zapowiada AndroidPolice w najbliższym czasie interfejs zostanie rozbudowany o dolną belkę nawigacyjną, która pozwoli nam się przełączać między poszczególnymi sekcjami. Tym samym zniknie górny pasek z zakładkami. Nie jest to pierwszy taki redesign, bo już wcześniej w kilku aplikacjach Google'a pojawiły się podobne rozwiązania. Mowa tu m.in. o oficjalnym kliencie Google+. Trudno się oprzeć wrażeniu, że wyraźną inspiracją dla tego modelu nawigacji był Apple, gdzie funkcjonuje on od lat.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu