Chrome

Google Cast już oficjalnie wbudowany w przeglądarkę Chrome [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Google Cast już oficjalnie wbudowany w przeglądarkę Chrome [prasówka]
10

O implementacji Google Cast w przeglądarce Chrome pisaliśmy jakiś czas temu. Teraz producent na swoim blogu pochwalił się tym oficjalnie, bo funkcja debiutuje w nowej stabilnej wersji programu oznaczonej numerkiem 52.

Google Cast w Chrome

Dotąd funkcja Cast była dostępna w przeglądarce Chrome wyłącznie po doinstalowaniu stosownego rozszerzenia (nie licząc kanału beta). Cieszyło się to ogromną popularnością, bo użytkownicy od momentu wydania skorzystali z tej funkcji 38 mln razy, przesyłając ponad 50 mln godzin treści. Teraz twórcy zaimplementowali ją natywnie. Począwszy od wersji 52 w menu (również kontekstowym, dostępnym pod prawym przyciskiem myszy) znajdziemy opcję "Przesyłaj", która wywołuje małe okienko. Chrome zaczyna wówczas poszukiwanie urządzeń, na które może wysłać cały pulpit lub pojedynczą kartę. Co ciekawe, rozwiązanie to integruje się również z komunikatorem Hangouts. Jeżeli zatem prowadzimy w danym momencie z kimś rozmowę, pojawi się ona na liście miejsc docelowych, do których możemy przesyłać obraz. Zastosowań jest cała masa - począwszy od możliwości wyświetlania filmów i prezentacji na telewizorze, a skończywszy na zdalnym prowadzeniu szkolenia (działa też z usługą Cast for Education) czy prezentacji layoutu strony www.

Huawei na IFA z dwoma smartfonami NOVA i MediaPadem M3

Niezawodny Evleaks ujawnia, jakich nowości możemy się spodziewać od Huawei na nadchodzących targach IFA. Chiński producent ma podczas nich zaprezentować zupełnie nową linię urządzeń o wymownej nazwie Nova. Tym samym na rynek wejdą dwa modele: Nova oraz Nova Plus. Prawdopodobnie będą się one różniły od siebie nieznacznie - głównie wielkością ekranu. Dopełnieniem premiery ma być tablet MediaPad M3. Nie wiemy jednak o nim póki co zbyt wiele. Można się domyślić, że będzie to po prostu mocniejsza i w każdym względzie lepsza wersja modelu M2 zaprezentowanego przed rokiem.

Debiutuje Wiedźmin 3: Dziki Gon w Edycji Gry Roku

Jeżeli dotąd nie mieliście okazji zapoznać się z Dzikim Gonem, teraz macie ku temu najlepszą możliwą okazję. Debiutuje bowiem specjalna edycja trzeciego Wiedźmina. Zawiera ona podstawową wersję gry oraz oba wszystkie wydane dotąd dodatki DLC: 14 małych oraz dwa duże, poszerzające rozgrywkę o bite kilkadziesiąt godzin. Z tej okazji twórcy wypuścili również nowych patch oznaczony numerem 1.30. Nie dodaje on jednak żadnych nowych elementów poza odświeżonym wyglądem jednego z NPC-ów (krasnoluda Vimmie Vivaldi z Novigradu). Cała reszta to poprawki wykrytych błędów.

HTC One A9s

Pamiętacie iPhone'a od HTC wypuszczonego jesienią rok temu? Tajwańska firma przygotowuje jego następcę. Informuje o nim Evleaks (a jakże...). Grafika, która wyciekła do internetu pokazuje, że urządzenie miałoby wyglądać niemal identycznie. Różnice sprowadzają się do detali: braku logo HTC na przodzie, przesuniętym obiektywie aparatu oraz innym ułożeniu czujników na przodzie. Specyfikacja niestety jeszcze się nie pojawiła. Możemy się jednak spodziewać bardzo mocnych, topowych podzespołów idących prawdopodobnie w parze z wysoką ceną.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu