Przeglądarki internetowe

Chrome Canary z nowymi rozwiązaniami dla ciemnego motywu

Piotr Kurek
Chrome Canary z nowymi rozwiązaniami dla ciemnego motywu
1

Moda na ciemne interfejsy popularnych aplikacji sprawia, że coraz więcej twórców decyduje się na ten krok. Chrome w wersji Canary w wersji na Windows i macOS zyskuje kolejne funkcjonalności z tym związane.

O tym, że Google w swoich najważniejszych aplikacjach szykuje ciemne interfejsy wiemy nie od dziś. Trafią one zarówno na komputery, jak i urządzenia mobilne. Niestety wdrożenie tego typu rozwiązań zajmuje firmie z Mountain View bardzo dużo czasu. Zanim ciemny motyw graficzny w Chrome trafi do podstawowej wersji przeglądarki, musi być przetestowany na jej deweloperskich odsłonach. Tak też jest w przypadku Canary, które w ostatnich aktualizacjach otrzymało możliwość aktywacji nowego interfejsu.

Zobacz też: Chrome na Androida także doczeka się ciemnego motywu? Lepiej uzbroić się w cierpliwość

O tym, że w Chrome Canary ciemny motyw jest już dostępny informowaliśmy na początku roku. Konrad, w swoim tekście Jak już dziś włączyć ciemny motyw w Chrome? Podpowiadamy! opisywał pokrótce, jak to wszystko wygląda oraz podał krótką instrukcję, która krok po kroku pozwoli Wam na włączenie alternatywnego interfejsu przeglądarki .

Po instalacji Chrome Canary (jeśli nie posiadaliście jej na swoim komputerze), klikamy prawym przyciskiem myszy na ikonę skrótu, a następnie wybieramy Właściwości. W nowym okienku odnajdujemy pole oznaczone jako Element docelowy i poza cudzysłowiem dopisujemy następujący tekst: -force-dark-mode. Następnie klikamy oczywiście na Zastosuj i OK, a później włączamy Chrome Canary.

Udostępniona właśnie aktualizacja Chrome Canary, która dostępna jest na oficjalnych stronach projektu, usprawnia proces przełączania na ciemny tryb, choć wciąż nie daje możliwości ręcznego zarządzania wyglądem. Nowa wersja przeglądarki automatycznie dostosowuje się do stylu systemu -- jeśli w Windows macie ustawiony ciemny motyw, to Chrome zmieni swój interfejs w odpowiednich kolorach. Podobnie jest na komputerach z systemem macOS Mojave. Ciemny motyw ustawiony w Preferencjach systemu spowoduje automatyczną zmianę wyglądu samej przeglądarki.

By móc korzystać z ciemnego motywu w Chrome Canary bez względu na styl samych okienek systemowych, w dalszym ciągu potrzebna jest modyfikacja skrótu. Nie ma też możliwości wyłączenia automatycznego przełączania między ciemnym a jasnym motywem.

Źródło: 9to5google

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu