Przeglądarki internetowe

Jak już dziś włączyć ciemny motyw w Chrome? Podpowiadamy!

Konrad Kozłowski
Jak już dziś włączyć ciemny motyw w Chrome? Podpowiadamy!
14

Ciemny motyw to hit ostatnich kilkunastu miesięcy. Mniej rażący w oczy interfejs to obiekt pożądania wielu użytkowników, więc na pewno dobrą wiadomością jest pojawienie się go w przeglądarce Chrome. Podpowiadamy jak go włączyć.

Potwierdzona informacja o wdrożeniu ciemnego motywu do przeglądarki Chrome przez Google była świetną wiadomością. Używając Opery nie wyobrażam sobie powrotu do jasnej wersji interfejsu, dlatego bardzo niecierpliwie wyczekuję momentu, w którym na to samo pozwoli nam Chrome. Oczywiście, że zdaję sobie sprawę z opcji instalacji motywów, które mogą zmienić kolor tła większości interfejsu, ale to przecież nie to samo, co prawdziwy tryb ciemny.

Co ciekawe, już dziś możemy przekonać się, jak wygląda wczesna wersja ciemnego motywu, która pojawiła się w deweloperskim wydaniu Chrome, czyli wersji Canary. Tam, jedna z flag w wierszu polecenia pozwala już na jego aktywację. Jeśli używacie wersji beta lub stabilnej, opisane poniżej czynności nie przyniosą żadnego rezultatu.

Po instalacji Chrome Canary (jeśli nie posiadaliście jej na swoim komputerze), klikamy prawym przyciskiem myszy na ikonę skrótu, a następnie wybieramy Właściwości.

W nowym okienku odnajdujemy pole oznaczone jako Element docelowy i poza cudzysłowiem dopisujemy następujący tekst: -force-dark-mode. Następnie klikamy oczywiście na Zastosuj i OK, a później włączamy Chrome Canary.

Waszym oczom ukaże się wtedy wczesna wersja ciemnego trybu w Chrome, którą z pewnością czeka jeszcze niemało poprawek. Jeśli ktoś odczuwa silną potrzebę posiadania aktywnego ciemnego motywu w Chrome już dzisiaj, to jest taka możliwość.

Mimo wszystko, zaleciłbym jednak wstrzemięźliwość i odrobinę cierpliwości. Chrome Canary jest na tyle nieprzewidywalną wersją przeglądarki, że jeśli używacie jej do pracy, to nie sugerowałbym logowania się na własne konto i synchronizacji wszystkich danych, ani używania jej do codziennych obowiązków. Skoro ciemny motyw zawędrował już tak daleko, to stosunkowo niedługo powinien zawitać do wersji beta, a później do stabilnego wydania Chrome.

W chwili obecnej ciemny motyw używany jest w trybie incognito Chrome, więc prawdopodobnie Google odwróci role wersji kolorystycznych, gdy tryb ciemny zawita w Chrome. Warto też nadmienić, że ciemny motyw Chrome będzie zintegrowany z ustawieniami systemowymi Windows 10, gdzie aktywacja ciemnego motywu w ramach systemu będzie miała wpływ na wygląd Chrome.

Źródło, obrazki: 9to5google.com, mspoweruser.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu