Android

Chrome na Androida także doczeka się ciemnego motywu? Lepiej uzbroić się w cierpliwość

Kamil Świtalski
Chrome na Androida także doczeka się ciemnego motywu? Lepiej uzbroić się w cierpliwość
3

Google nieprzerwanie pracuje nad ciemnymi motywami dla swoich aplikacji. Kolejne programy kolejno dostają nowe skórki, ale wciąż jest tam jeden wielki nieobecny: Google Chrome. I najwyraźniej jeszcze chwilę na niego zaczekamy.

Google efektywnie, aplikacja po aplikacji, dodaje do nich ciemne motywy. Prawdopodobnie wszystko to w związku z przygotowywaniem się na wprowadzenie opcjonalnych ciemnych barw do Android Q (zobacz: Ciemny motyw w Android Q to niemal pewniak. Czy Google zdąży przed Apple?). Chociaż mobilne programy to nie jedyne miejsce — bo wydanie przeglądarki na komputery stacjonarne także doczekało się takiej opcji (Ciemny motyw w Chrome - jak włączyć już dzisiaj?). Dotychczas jednak zaskakująco cicho było w kwestii analogicznej opcji dla wariantu przeglądarki na smartfony i tablety — ale nareszcie coś się w tej kwestii ruszyło.

Chrome na Androida też dostanie ciemny motyw

Firma jeszcze niczym oficjalnie się nie chwali — ale informacje na temat nowej skórki dla Chrome'a pochodzą z Chromium Gerrit. Wspomina o fladze dla ciemnej skórki, która ma być eksperymentem. Spekuluje się więc, że w pierwszej formie go teraz nie zobaczymy — i najwcześniej trafi do kolejnych buildów wersji Canary. Wówczas będzie można rozejrzeć się za nim wśród tamtejszych flag — jednak do tego czasu przyda nam się odrobina cierpliwości. Google przecież wielokrotnie udowadniało już, że potrafi nas uczyć cierpliwości jak mało kto.

Skąd to wypatrywanie ciemnych motywów?

Sam należę do grona użytkowników, którzy lubią mieć wszystko podane czarno na białym — i wszelkich ciemnych motywów w aplikacjach czy systemach unikam jak ognia. Nie przekonuje mnie nawet to, że przy ciemnych motywach będzie nieco mniejsze zużycie baterii. Myślę jednak, że dla wielu to główny argument dla którego z taką niecierpliwością wyglądają nowych skórek w swoich ulubionych aplikacjach. No a skoro Google już tak tłumnie zaczęło je dodawać (doczekały się ich m.in. YouTube, Kontakty, Wiadomości czy ich Newsy), to czas sfinalizować temat i dodać je w całej reszcie. Tylko dlaczego tak długo każą nam na niego czekać w jednej z kluczowych aplikacji?!

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu