Felietony

Chcieliście zagrać w przerażające P.T. na komputerze? Proszę bardzo

Paweł Winiarski
15

Gdy oryginalni twórcy nie chcą, za robotę biorą się fani. Tym razem jeden z nich odtworzył mrożący krew w żyłach horror na silniku Unity. P.T. to jeden z najciekawszych pomysłów ostatnich lat. Interaktywny zwiastun (bo ciężko mówić o demie) Silent Hills, horroru, który przez problemy na linii Hid...

Gdy oryginalni twórcy nie chcą, za robotę biorą się fani. Tym razem jeden z nich odtworzył mrożący krew w żyłach horror na silniku Unity.

P.T. to jeden z najciekawszych pomysłów ostatnich lat. Interaktywny zwiastun (bo ciężko mówić o demie) Silent Hills, horroru, który przez problemy na linii Hideo Kojima - Konami, nigdy nie ujrzy światła dziennego. P.T. to jedna z najstraszniejszych rzeczy, w jakie kiedykolwiek grałem - sęk w tym, że krótka gra pojawiła się wyłącznie na PlayStation 4.

P.T., czyli Playable Teaser został odtworzony przez fana, przy użyciu silnika Unity. Nie wygląda tak dobrze jak oryginał, część zagadek się tu nie pojawia, ale udało się zachować większość niesamowitego klimatu tamtej produkcji.

https://www.youtube.com/watch?t=133&v=Ko5VAFSIhxM

PuniTy to praca niejakiego Farhan Qureshi, która powstała w 104 godziny, przy okazji niejako przypadkiem. Początkowo miał to być projekt, który twórca gier przygotowywał na swoje wrześniowe wykłady. Pomysłem był apartament, pojawił się długi korytarz i wszystko poszło już dalej samo.

Nagrany fragment to nie jedyne, co możecie sprawdzić. Działające na PC, Makach i Linuxie PuniTy możecie pobrać stąd. W dodatku za darmo.

grafika: 1

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Unity