Startups

Chce-kupić.pl - znowu aukcje odwrotne, będzie jak z afisz.pl?

Grzegorz Marczak
Chce-kupić.pl - znowu aukcje odwrotne, będzie jak z afisz.pl?
18

Chce-kupic.pl to platforma handlowa (ładna nazwa prawda?) na której to kupujący tworzą zlecenia kupna, opisując co dokładnie chcieli by kupić i podając maksymalną kwotę transakcji. Sprzedawcy natomiast mogą składać swoje oferty i czekać na decyzję kupującego, który wybiera najlepszą z nich. Pomysł ś...

Chce-kupic.pl to platforma handlowa (ładna nazwa prawda?) na której to kupujący tworzą zlecenia kupna, opisując co dokładnie chcieli by kupić i podając maksymalną kwotę transakcji. Sprzedawcy natomiast mogą składać swoje oferty i czekać na decyzję kupującego, który wybiera najlepszą z nich. Pomysł świetny - w świecie idealnym sprzedawcy powinni zabijać się o klienta a mając jeszcze do dyspozycji listę przedmiotów jakie ludzie chcą czy też planują kupić ich biznes powinien stać się dużo prostszy.

Nie wiem czy pamiętacie serwis afisz.pl - ja pamiętam dokładnie bo był to jeden z pierwszych wpisów na Antyweb. Afisz był chyba jedną z pierwszych prób wprowadzenia u nas klasycznych aukcji odwrotnych. Niestety, życie szybko zweryfikowało ten pomysł i pokazało, że tak naprawdę sprzedawcy mając allegro nie są zainteresowani walką o klienta. Kolejna sprawa to sami klienci, którzy również masowo nie szturmowali afisza, w szczytowym okresie było tam pewnie z dwie setki ogłoszeń. Przy czym odpowiedzi czyli ofert sprzedawców, nie było praktycznie żandych.W 2006 roku o porażce afisza napisałem, że twórcy powinni zmierzyć się z mentalnością ludzką. Aukcje internetowe na dobre zagościły w naszej świadomości, a sposób ich użytkowania stał się jasny i zrozumiały dla każdego. Przełamanie monopolu aukcji tradycyjnych może być bardzo trudne o ile nie niemożliwe, szczególnie w przypadku tak silnej konkurencji jak Allegro. Wydaje mi się, że nic się od tamtej pory w kontekście aukcji nie zmieniło.

Dodatkowo dla kupujących liczy się przecież nie tylko cena ale również szybkość przeprowadzenia transakcji oraz rzetelność sprzedawcy. W aukcjach odwrotnych czekam na atrakcyjną cenę, w aukcjach klasycznych to my szukamy najlepszej oferty a kiedy ją znajdziemy to po kilku dniach mamy zakupiony towar w domu. Jest to wygodniejsze i chyba zgodne z tym czego oczekuję w tych czasach kupujący.

Oczywiście autorom życzę powodzenia, bo pewnie gdyby chce-kupić jednak w jakiś sposób osiągnęło sukces to było by to z pożytkiem dla wszystkich.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

allegro