Startups

Idziemy.net reaktywacja

Grzegorz Marczak
Idziemy.net reaktywacja
5

Kiedy w roku 2006 tworzyłem pierwszą listę serwisów web 2.0, znalazł się na niej również idziemy.net. Serwis w stylu upcoming.org, niestety nie zyskał uznania wśród polskich internautów i zawiesił swoje działanie, wystawiając się nawet w pewnym momencie na sprzedaż (na Allegro). W ramach projekt...

Kiedy w roku 2006 tworzyłem pierwszą listę serwisów web 2.0, znalazł się na niej również idziemy.net. Serwis w stylu upcoming.org, niestety nie zyskał uznania wśród polskich internautów i zawiesił swoje działanie, wystawiając się nawet w pewnym momencie na sprzedaż (na Allegro).

W ramach projektu Startup School idziemy.net zostało jednak reaktywowane. Tym razem jest to miejsce w którym możemy sprawdzić co ciekawego jest w kinach, porozmawiać o dobrym filmie i przede wszystkim wybrać się wspólnie z innym użytkownikami serwisu do kina. Idea idziemy.net nie wiele się zmieniła - z tą różnicą, że nie jest to już tak szeroka tematyka jak było to kiedyś - autorzy tym razem koncentrują się jedynie na filmach i kinie.

Wizualnie idziemy.net jest chyba również nawiązaniem do serwisu z 2006 roku. Bardzo minimalistyczny wygląd pozwala skoncentrować się na głównej informacji czyli premierach tygodnia. Potem jesteśmy prowadzeni, przez opis filmu, trailer, komentarze użytkowników i docelowo powinniśmy zaznaczyć, że wybieramy się do kina na ten konkretny film.4 lata temu się nie udało - dlaczego miało by udać się teraz? Naprawdę trudno jest odpowiedzieć na to pytanie. Może autorzy liczą, że użytkownicy zmienili się na tyle, że teraz zaakceptują taką zorganizowaną formę umawiania się do kina? Niestety mówiąc wprost ja nie wierzę aby tego typu inicjatywa miała szansę się rozkręcić.

Przede wszystkim, do kina również dobrze można pójść samemu co z i przyjaciółmi - nie zmienia to chyba w żaden sposób tego jak odbieramy i przeżywam film. Jeśli zaś chodzi o zapowiedzi nowych filmów, komentarze i trailer - są już dziesiątki serwisów realizujących podobne funkcje włącznie z liderem tej kategorii czyli filmweb.pl.

Docelowo w idziemy.net planowane jest zbudowanie funkcjonalności umożliwiającej zakup biletów do kina, pomysł dobry który moim zdaniem powinien być sygnalizowany na stornie od samego początku. Właściwie tylko ten element serwisu spowodował by, że miałby ochotę odwiedzić go ponownie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

kino