LG

[CES2015] Konferencją LG rządzi zakrzywiony smartfon G Flex2 i Internet of Things

KK
Konrad Kozłowski
1

Startujemy z targami CES 2015. Na sam początek przyjrzymy się nowościom od LG, które z samego rana (czasu lokalnego) prezentuje swoje najciekawsze urządzenia i rozwiązania podczas konferencji. Tegoroczne wydarzenie skupione jest wokół Internet of Things (IoT), czyli urządzeń z naszego otoczenia połą...

Startujemy z targami CES 2015. Na sam początek przyjrzymy się nowościom od LG, które z samego rana (czasu lokalnego) prezentuje swoje najciekawsze urządzenia i rozwiązania podczas konferencji. Tegoroczne wydarzenie skupione jest wokół Internet of Things (IoT), czyli urządzeń z naszego otoczenia połączonych ze sobą i współpracujących.

Telewizory

LG prezentuje nowe modele telewizorów OLED, które są następny krokiem w ewolucji po LCD. OLED oferuje przede wszystkim opcją wyświetlania prawdziwej czerni, w odróżnieni od paneli LCD. Oprócz tego takie usługi jak Netflix będą wbudowane w telewizory LG. Ponad 60% nowych modeli LG w będzie wyświetlało obraz w rozdzielczości 4K. Niektóre z nich będą posiadały zakrzywiony ekran. Oczywiście nie mogło zabraknąć zupełnej nowości - LG przygotowało także model z ekranem 8K. Platformą na wybranych nowych modelach będzie system WebOS 2.0 oferujący sporą listę wspieranych (nie w Polsce) usług VOD.

LG przedstawia funkcję Auto Music Play, która pozwala na przełączenie odtwarzanego na telefonie utworu na MusicFlowe - urządzenie oferujące dostęp do większości najpopularniejszych usług streamingowych. Oprócz TV i MusicFlow LG przedstawia w tym roku nowe zestawy kina domowego i innych urządzeń RTV.

LG G Flex2

Smartfon z zakrzywionym ekranem P-OLED; 5,5 cala, Full HD (1080 x 1920 pikseli / 403 piksele na cal) powraca w nowej wersji. Wewnątrz znalazł się ośmiordzeniowy 64-bitowy procesor Qualcomm® Snapdragon™ 810 2,0 GHz, 2 GB DDR4 RAM, tylni aparat 13,0 MP ze stabilizacją optyczną OIS+ i laserowym autofokusem, przedni aparat 2,1 MP, bateria 3000 mAh. Całością zarządza Android Lollipop 5.0. Dokładne wymiary to 149,1 x 75,3 x 7,1-9,4 mm.

Zdaniem LG 5,5 cala jest najlepszym rozmiarem dla smartfonów. Inspiracją dla zakrzywienia były stare telefony (słuchawki), które dopasowywały się idealnie do kształtów głowy. Sprzedawany jest w dwóch wersjach kolorystycznych - srebrnym i czerwonym. W G Flex2 ma wbudowany laserowy autofocus. Wytrzymałość ekranu zwiększono o 20% w stosunku do poprzednika. Tylny panel ma być jeszcze bardziej wytrzymały na zarysowania. G Flex2 oferuje Glance view, który wyświetla ważne dla nas informacje na zablokowanym ekranie. LG wykorzystało wszystkie znane przez siebie "sztuczki", by czas pracy na baterii był jak najdłuższy, a naładowanie od zera do 50% potrwa tylko 40 minut.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

LGCES2015