Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Asus

[CES2015] Nowe Transformery Chi, Zenfone 2 z 4GB RAM-u i Zenfone Zoom od Asusa

KK
Konrad Kozłowski
21

Drugim z dzisiejszych wydarzeń jest konferencja Asusa. Zapowiedzi tej firmy były dość szumne, dlatego z zainteresowaniem przyglądamy się temu co przygotowali w tym roku na targi CES. A wśród nich mamy trzy nowe hybrydy i dwa nowiuteńke smartfony. Najsmuklejszy tablet z Windowsem, smuklejszy naw...

Drugim z dzisiejszych wydarzeń jest konferencja Asusa. Zapowiedzi tej firmy były dość szumne, dlatego z zainteresowaniem przyglądamy się temu co przygotowali w tym roku na targi CES. A wśród nich mamy trzy nowe hybrydy i dwa nowiuteńke smartfony.

Najsmuklejszy tablet z Windowsem, smuklejszy nawet od (MacBooka) Aira, to najnowsza wersja hybrydy od Asusa. Ekran 12,5 cala o rozdzielczości WQHD 2560 na 1440 pikseli z technologią ASUS TruVivid oferuje szerokie kąty widzenia, a poziom współczynnika PPI wynosi 235 (przy niewiele ponad 170 w MacBooku Air). Wyposażony jest w dwa głośniki stereo, procesor Intel Core M, 4 lub 8 GB RAM, jego masa to 720 gramów i grubość 7,6 mm. Cena tego modelu zaczyna się od 799 dolarów. Do tego pokazano dwa inne modele: T100 i T90 - pierwszy z nich posiada ekran 10,1 cala, a bateria pozwala na pracę przez 10 godzin, zaś drugi 8,9 cala i procesor Intel Atom. Ceny kolejno to 399 dolarów i 299 dolarów. Do sprzedaży trafią w lutym.

Zenfone 2

Zenfone2 z metalowym wykończeniem, smukłymi brzegami i dotykowymi przyciskami głośności. Ekran IPS o przekątnej 5,5 cala i rozdzielczości Full HD z technologią ASUS TruVivid. Dostępny będzie w pięciu kolorach. Tylna kamera oferuje 13 megapikseli z f/2.0, zaś obydwie kamery - przednia i tylna - oferują "najlepszą na świecie" funkcję HDR. Wewnątrz znalazl się 64-bitowy Intel Atom Z3580, 4GB pamięci RAM i wsparcie dla OpenGL 3.0. Asus nie omieszkał dodać nieco od siebie - nakładka ZenUI ma ułatwić pracę z telefonem np. przez specjalny tryb do obsługi telefonu jedną ręką. Dostępny będzie także w wersji DualSIM. Tenm model kosztować będzie 199 dolarów i dostępny będzie w Marcu.

Zenfone Zoom

Zenfone Zoom oferuje optyczny zoom 3x. przy czym jest najcieńszym urządzeniem z tą funkcją, oraz optyczną stabilizację i laserowy autofocus. Dostępne są też ustawienia manualne pozwalające w wysokim stopniu korygować ustawienia aparatu. Ekran IPS, przekątna 5,5 cala i rozdzielczość Full HD. Cena to 399 dolarów i będzie sprzedawany w drugim kwartale tego roku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

asusCES2015Zenfone 2