Świat

CEO Microsoftu dostaje 1,3 miliona premii - nie jest to wcale tak dużo

Grzegorz Marczak
7

Steve Ballmer to osoba, która znają chyba nawet największy laicy jeśli chodzi o komputery i zagadnienia IT. Szef Microsoftu znany jest szerokiej publiczności z swoich niekonwencjonalnych wypowiedzi i zachowań - oprócz show jakie robi wokół siebie jest on przy okazji bardzo dobrym managerem, którego...

Steve Ballmer to osoba, która znają chyba nawet największy laicy jeśli chodzi o komputery i zagadnienia IT. Szef Microsoftu znany jest szerokiej publiczności z swoich niekonwencjonalnych wypowiedzi i zachowań - oprócz show jakie robi wokół siebie jest on przy okazji bardzo dobrym managerem, którego firma Microsoft co roku nagradza sowitymi premiami.

Za wyniki osiągnięte przez firmę Microsoft w roku 2008 (roku bardzo ciężkim dla gospodarki US) Steve otrzymał od firmy premię w wysokości 1,3 miliona dolarów. Oczywiście oprócz premii Steve ma opłacane przez firmę wszelkiego rodzaju ubezpieczania, plany emerytalne, członkostwa w klubach sportowych itp.

Microsoft to prywatna i bardzo dobrze prosperująca firma (warto zwrócić uwagę jak regularnie wypaca swoim akcjonariuszom dywidendy) więc wysoka premia dla prezesa firmy wcale by nie dziwiła gdyby nie fakt, że na tle innych firm IT Balmer dostaje dość skromny bonus. Dla przykładu CEO firmy Oracle czyli Larry Ellison w pakiecie premiowym (akcje + pieniądze) za rok 2008 dostał ponad 84 miliony dolarów!

Bardzo ciekawy jestem jaką premię dostałby CEO Yahoo Jerry Yang gdyby nie należał do klub "jednego dolara" ? Podczas tego roku firma zeszła do poziomu 17 USD za akcję , ostatni raz tak nisko akcje yahoo były wyceniane w 2003 roku! Nawet potencjalna umowa reklamowa z Google nie poprawiła sytuacji firmy na giełdzie.

News na podstawie artykułu w theglobeandmail.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu