Telewizja

Nawet 400 tys. złotych za spot w TVP przy meczach Polaków na Mistrzostwach Świata

Konrad Kozłowski
2

Mundial 2018 zbliża się wielkimi krokami - do 14 czerwca pozostało naprawdę niewiele czasu. TVP planuje transmisje na swoich trzech kanałach oraz przez internet, a dziś została przedstawiona oferta dla reklamodawców. Koszt spotu przy meczach z udziałem Polaków może wynieść nawet blisko 400 tysięcy złotych.

Prawa do transmisji z piłkarskich Mistrzostw Świata 2018 w Rosji nabyła Telewizja Polska i tak wszystkie 64 mecze obejrzymy na kanałach TVP1, TVP2, TVP Sport oraz w internecie oraz w aplikacjach mobilnych TVP Sport. Turniej potrwa od 14 czerwca do 15 lipca, ale już od wczoraj - jak informuje TVP - rozpoczął się okres zakupu reklam i pakietów sponsorskich. Te w pierwszej kolejności mogą nabywać oficjalny sponsorzy imprezy, pozostali zainteresowani muszą zaczekać do 16 kwietnia.

Najbardziej interesujący jest jednak sam cennik, który znajdziecie na brtvp.pl. Najdroższe bloki reklamowe ze spotkań Polaków znajdziecie wokół meczu Polska - Kolumbia, który będzie drugą potyczką naszego zespołu na turnieju. Wtedy 30 sekundowy spot może kosztować nawet 395 tysięcy złotych, a najtańszy 95 tysięcy złotych. Można śmiało spodziewać się tego, że w przypadku awansu i wyjścia z grupy przez Biało-Czerwonych, ceny te będą jeszcze wyższe przy meczach w fazie pucharowej.

Poniżej znajdziecie cenniki do każdego z meczy Polaków na Mundialu 2018:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu