Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Pytamy.pl

Cetere - agregacja recenzji i testów

GM
Grzegorz Marczak
7

Na startups.pl pojawił się właśnie serwis Cetere.pl, ma to być Centrum testów i recenzji. Na chwilę obecną serwis agreguje informacje o aparatach fotograficznych, czyli mamy możliwość przejrzeć wszystkie opinie na temat na przykład Canon EOS 450D. Może agregacja to za duże słowo ale mamy w jednym mi...

Na startups.pl pojawił się właśnie serwis Cetere.pl, ma to być Centrum testów i recenzji. Na chwilę obecną serwis agreguje informacje o aparatach fotograficznych, czyli mamy możliwość przejrzeć wszystkie opinie na temat na przykład Canon EOS 450D. Może agregacja to za duże słowo ale mamy w jednym miejscu odnośniki do wszystkich recenzji i opisów jakie serwis znalazł na temat poszukiwanego sprzętu.

Wykonanie serwisu jest bardzo słabe, ilość produktów które możemy znaleźć to niespełna 245 sztuk, wizualnie ciężko się na to patrz ale moim zdaniem sam pomysł jest bardzo ciekawy.

Wiele razy na AW pisałem o tym, że znalezienie opinii czy recenzji w internecie nie jest łatwe, zresztą sam proces wyboru kiedy mamy kilka możliwości też nie jest prosty a to co znajdujemy w internecie raczej nam nie pomaga.

Cetere próbuje zebrać opinie i recenzje w jednym miejscu i to jest dobry pierwszy krok, jaki mógłby być następny ? Przede wszystkich standaryzowanie ich w takim stopniu, że można by porównywać różne produkty z tej samej kategorii. Wiem, że to zadanie może być bardzo trudne lub wręcz niemożliwe, ale czegoś takie bym właśnie potrzebował - czyli oprócz porównania parametrów (co oferują już wszystkie sklepy czy porównywarki cen) dodatkowo przegląd opinii i recenzji z różnych miejsc w internecie.

Moim zdaniem gdyby Cetere wystartował nieco później zebrał więcej produktów i nieco zmienił wygląd serwisu był by to chyba dość ciekawy startup. Mam nadzieję, że sam pomysł nie zostanie "spalony" przez Cetere i autorzy pociągną serwis dalej, lub też ktoś inny zabierze się za agregacje opinii i recenzji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: