Telekomy

Router WiFi 5G w sklepie czy u operatora? Sprawdzamy

Grzegorz Ułan
Router WiFi 5G w sklepie czy u operatora? Sprawdzamy
10

Wczoraj mieliśmy zakończyć już nasz mini cykl z ofertami 5G, ale jeden z naszych Czytelników zwrócił nam uwagę, że do zestawienia ofert na abonament komórkowy i internet mobilny 5G, zabrakło cen zakupu routera WiFi 5G, jako znaczącego kosztu miesięcznego takiego zestawu. Cóż, nie zaszkodzi tego sprawdzić.

W swojej odpowiedzi Czytelnikowi zaznaczyłem, iż rzadko jest to opłacalna opcja u operatorów, przeważnie korzystniej we własnym zakresie wybrać i kupić samemu interesujące nas urządzenie w sklepie. Niemniej przeważnie, to nie zawsze, zobaczmy jak to wygląda na przykładzie najnowszej oferty Orange.

Nowa oferta na nielimitowany internet mobilny 5G Orange

To będzie najlepszy przykład, bo to już zupełnie nowa oferta na internet mobilny 5G. Orange po cichu wprowadził ją wczoraj,- w efekcie zakończenia aukcji 5G na docelowych częstotliwościach.

Skąd to przypuszczenie? Wcześniej przez niemal trzy lata od udostępnienia przez naszych operatorów protezy 5G na istniejących zasobach i posiadanych częstotliwościach, Orange jako jedyny operator z „wielkiej czwórki” nie udostępnił jej w swojej ofercie na internet mobilny. Cały czas był tam pakiet z limitem 500 GB za 59,99 zł miesięcznie, ale tylko z dostępem do LTE.


Przy okazji zakończenia aukcji 5G na docelowych częstotliwościach, włączył w nim dostęp 5G i podwyższył abonament do 65 zł miesięcznie. Do tego w ofercie łączonej z abonamentem komórkowym Orange Love Mini, pojawił się też po raz pierwszy u tego operatora pakiet z internetem mobilnym 5G,- bez limitu danych i prędkości.

Tak więc przebudowa ofert 5G już się rozpoczęła, jeszcze zanim 5G w paśmie C zawitało na nadajnikach, i myślę, że do końca tego roku w ofertach 5G u pozostałych operatorów pojawią się podobne ruchy. Niemniej przejdźmy już do tematu wpisu.

Router WiFi 5G w sklepie czy u operatora - ceny

W ofercie łączonej Orange Love Mini - abonament komórkowy z nielimitowanymi rozmowami, wiadomościami SMS/MMS i z limitem transferu danych 100 GB oraz abonament na internet mobilny, mamy dwa pakiety - z limitem transferu danych 500 GB i bez limitu transferu i prędkości w cenie odpowiednio 95 zł i 120 zł miesięcznie.


Sprawdźmy cenę routera WiFi w tej w pełni nielimitowanej ofercie, bo później porównamy ją z podobną ofertą bez zobowiązania i kupnem routera WiFi 5G w sklepie.

I tak, kupując router 5G w tym pakiecie zapłacimy za niego 24 raty po 49 zł miesięcznie. Łącznie z abonamentem komórkowym i internetowym będzie to 169,00 zł miesięcznie.

Tożsamą opcję możemy wykupić w subskrypcji Orange Flex, a router kupić w elektromarkecie. Co prawda Orange ma ten sam router 5G w swoim sklepie w sprzedaży bez abonamentu, ale jest droższy niż jego cena rynkowa,- a rata jest wyższa niż w abonamencie.

W Orange Flex za 80 zł miesięcznie dostajemy kartę SIM do smartofna z nielimitowanymi rozmowami i wiadomościami SMS/MMS, a wraz z usługą UNLMTD nielimitowany w dane i prędkość internet mobilny. Możemy tu zamówić dodatkową kartę SIM z tym samym numerem tylko do internetu mobilnego i włożyć go do routera WiFi, którego możemy kupić w 10 ratach 0% po 139,90 zł miesięcznie.

Łącznie więc przez 10 miesięcy będziemy tu płacić 219,90 zł, a od 11 miesiąca wracamy do 80 zł miesięcznie. W abonamencie Orange przez 24 miesiące płacimy 169,00 zł.

Policzmy więc jeszcze w ujęciu dwuletnim te koszty w Orange Flex. Przez dwa lata zapłacimy za taki zestaw 3 319,00 zł, czyli 138,29 zł miesięcznie, a więc nadal wychodzi to taniej o 30 zł miesięcznie. Przez dwa lata to kwota 720 zł, a więc więcej niż połowa kwoty za sam router 5G.
Stock Image from Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu