Samsung

Samsung jednak uległ. CDA wyląduje w ich smartTV

Grzegorz Marczak
17

Samsung poinformował dziś o wpuszczeniu na swoją platformę Smart TV aplikację CDA Premium. Długo się przed tym wzbraniali bo chyba jako ostatni po LG ,Sony i całej reszcie wpuścili do siebie tę firmę.

Przypomnę, że od 2018 roku CDA regularnie ląduje w raporcie ujawniającym największe serwisy pirackie według MPAA. Lista ta tworzona jest przez organizację Motion Picture Association of America, chroniącą prawa autorskie amerykańskich wytwórni filmowych. Adresatem tej listy i całego raportu jest Biuro Przedstawiciela Handlowego USA.

Oczywiście nie chodzi tutaj o cześć CDA Premium, gdzie za opłatą możemy obejrzeć legalne licencjonowane treści. Serwis CDA.pl łączy bowiem dziś dwie funkcje, klasycznej platformy VOD (CDA Premium) oraz serwisu społecznościowego, gdzie każdy może wgrać pliki wideo. I to właśnie ta “społecznościowa” część serwisu generuje dla niego zagrożenia oraz sprawia, że organizacje takie jak MPAA mają go na tak zwanym celowniku.

CDA już w 2018 roku zapowiadało odwołanie się od decyzji umieszczającej jej na liście największych serwisów pirackich na świecie. Widać jednak, że nadal nie przekonali swoimi argumentami MPAA, które w 2021 roku ponownie ich na niej umieściło.

Dziwię się trochę, że Samsung wstrzymując się tak długo z publikacją ich aplikacji nagle zmienił zdanie i z takimi fanfarami ogłasza pojawienie się w ich Smart TV właśnie CDA.

Samsung konsekwentnie rozszerza ofertę aplikacji dostępnych na telewizorach Smart TV. Teraz do listy serwisów dołączyła platforma CDA Premium, która będzie prawdziwą gratką dla miłośników filmów. W ramach płatnej subskrypcji oferuje ona dostęp do ponad 10 000 pozycji, a każdego tygodnia pojawiają się nowości.

Jakby nie wystarczyło treści od naprawdę renomowanych dostawców jak Netflix, C+, HBOMAX czy Amazon Prime.

Każdy jednak samodzielnie wybiera partnerów z jakimi chce robić biznes i zarabiać pieniądze. Jedynym pocieszeniem jest fakt, że przez aplikację CDA na telewizorach Samsunga nie da się oglądać filmów spoza CDA Premium. Nie będzie więc dostępu bezpośrednio z aplikacji do filmów pirackich wrzucanych przez użytkowników.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu