Polska

Wiedźmin 3 wygenerował w półtora roku ponad 1 mld zł przychodu dla CD Projektu

Grzegorz Ułan
Wiedźmin 3 wygenerował w półtora roku ponad 1 mld zł przychodu dla CD Projektu
6

Prawdziwa żyła złota i zdaję się, że to jeszcze nie koniec świetnej passy CD Projekt. Właśnie opublikowali wyniki finansowe za 2016 rok. Podstawowe liczby to oczywiście zyski. Z 584 mln zł przychodów ze sprzedaży w 2016 roku, osiągnęli 251 mln zł zysku netto.

Oczywiście, największy wpływ na te wyniki miała sprzedaż Wiedźmina 3 wraz z dodatkami, od jego premiery do końca 2016 roku przychody z niej przekroczyły 1 mld zł. Jeśli chodzi o wszystkie części Wiedźmina, sprzedały się one w liczbie 25 mln sztuk.

Piotr Nielubowicz, Wiceprezes CD PROJEKT ds. finansowych:

Mocna pozycja rynkowa Wiedźmina dodatkowo wsparła sukces wydanego w 2016 roku dodatku Krew i Wino. W minionym roku przychody i zysk netto Grupy CD PROJEKT odpowiadały blisko trzem czwartym wyników z poprzedniego roku, w którym miała miejsce premiera Wiedźmina 3. Bardzo dobre wyniki finansowe za dwa ostatnie lata dają nam możliwość realizacji kolejnych ambitnych produkcji i dalszego zwiększania skali naszego działania. Największe realizowane obecnie projekty to Cyberpunk 2077 oraz Gwint: Wiedźmińska gra Karciana.

Wprawdzie zysk na czysto był nieco mniejszy niż w 2015 roku, ale pamiętajmy, że to był rok premiery Wiedźmina 3, a i tak ćwierć miliarda robi wrażenie.

Cieszy mocno sukces polskiej firmy, zwłaszcza, że to sukces w globalnej skali, nie dziwią przy tym też ostatnie wyceny CD Projektu. Brawo. Pełen raport za 2016 dostepny jest pod tym adresem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu