7

Tych smartfonów nie potłuczesz i nie utopisz. CAT pokazuje nowe modele i swój pierwszy tablet

smartfon CAT S31 - zdjęcie 1
CAT S31 i S41 to odświeżone wersje modeli sprzed roku. Oprócz nich marka wprowadza po raz pierwszy do swojej oferty tablet. Wszystkie urządzenia tradycyjnie mają być odporne na upadki, wodę, kurz i wiele innych.

Dwa nowe smartfony marki CAT nie stanowią może rewolucji. Producent postanowił odświeżyć design oraz przede wszystkim specyfikację, czyniąc swoją ofertę bardziej uniwersalną i wszechstronną.

smartfon CAT wygląd smartfon CAT wygląd z boku

CAT S41 posiada 5-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości Full HD. Zabezpieczono go powłoką Gorilla Glass 5. Wewnątrz znajdziemy procesor MediaTek Helio P20 z ośmioma rdzeniami o taktowaniu 2,3 GHz. Wspierają go 3 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci wewnętrznej. Do zdjęć posłużyć ma aparat 13 Mpix z podwójną diodą LED (możemy fotografować też pod wodą), a do selfie – kamerka 8 Mpix. Wszystko to dopełnia bateria o pojemności 5000 mAh, która może również pełnić rolę powerbanka. W zestawie znajdziemy odpowiednią przejściówkę z MicroUSB na pełnowymiarowy port USB. Wbudowana aplikacja pozwala natomiast na skonfigurowanie poziomu baterii, poniżej którego nie chcemy aby nasze urządzenie się rozładowało w trybie powerbanka.

smartfon CAT S31 wygląd smartfon CAT S31 wygląd od tyłu

CAT S31 jest zauważalnie mniejszy i posiada 4,7-calowy panel IPS o rozdzielczości HD. Pokryto go powłoką Gorilla Glass 3. Całość napędza Snapdragon 210 (MSM8909) z czterema rdzeniami o taktowaniu 1,3 GHz, wspierany przez 2 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej. Do zdjęć i wideo posłużą aparaty 8 Mpix z tyłu i 2 Mpix z przodu.

smartfon CAT S31 aparat smartfon CAT S31 design smartfon CAT S31 wejście USB

Nie specyfikacja jest jednak tutaj kluczowa, a konstrukcja smartfonów. Oba są zgodne z militarną specyfikacją 810G, co gwarantuje im odporność na upadki nawet z wysokości 1,8 metra. Producent zadbał też o certyfikat IP68. Gniazda celowo zabezpieczono zaślepkami, by nie dostały się do nich żadne zanieczyszczenia. Jak się dowiedziałem podczas spotkania z przedstawicielami CAT, są one wodoszczelne nawet po otwarciu zaślepek. Co więcej, panele dotykowe w obu urządzeniach pozwalają na wydawanie poleceń w rękawiczkach oraz przy zamoczonym ekranie (lub mokrych dłoniach).

CAT S31 i S41 pracują pod kontrolą Androida Nougat. Oba modele w Polsce będą dostępne w wersjach Dual SIM. Ich ceny wyniosą odpowiednio 329 euro i 449 euro.

smartfon CAT S31 - zdjęcie 1
smartfon CAT S31 - zdjęcie 2
smartfon CAT S31 - zdjęcie 3
smartfon CAT S31 - zdjęcie 4
smartfon CAT S31 - zdjęcie 5
smartfon CAT S31 - zdjęcie 6
smartfon CAT S31 - zdjęcie 7
smartfon CAT S31 - zdjęcie 8

Tablet T20 z Windows 10

Absolutną nowością w ofercie CAT jest tablet oznaczony symbolem T20. Pod względem specyfikacji nie robi on specjalnie dobrego wrażenia: 8-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 800 px, SoC Intel Atom Z8350, 2 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej. Do tego dodajcie aparaty 5 Mpix i 2 Mpix. Nie to jest jednak najważniejsze, a obecność modemu LTE i slotu na kartę SIM. Tablet posiada ponadto ogromną baterię 7500 mAh.

Tablet T20 z Windows 10

Podobnie, jak w przypadku pozostałych modeli, urządzenie jest zgodne z militarną normą MIL810 (i, jak zapewnia CAT, to faktycznie jest poświadczone certyfikatami oraz długimi, wyczerpującymi testami). Tablet ma wytrzymywać upadki z wysokości 1,2 metra, a także jest odporny na działanie płynów i kurzu (IP67). Nie straszne mają mu też być wysokie temperatury. Warto ponadto wspomnieć o specjalnym uchwycie z tyłu, który pozwoli wsunąć dłoń lub przymocować urządzenie np. do teczki.

smartfon cat - zdjęcie 1 smartfon cat - zdjęcie 2

Choć zaprezentowany tablet to model stricte biznesowy, CAT chwali się, że jego urządzenia cieszą się dużym zainteresowaniem indywidualnych użytkowników. Rynek pancernych telefonów stale rośnie, a ich użytkownicy najczęściej wykorzystują je w pracy (jak łatwo się domyślić, co czwarty z nich – na budowie). Aż 76 proc. obecnych posiadaczy smartfonów CAT w przeszłości potłukło smartfona. Większości zależy na wydajnej baterii i solidnej konstrukcji. Producent im to daje, wyrastając na jednego z liderów tego dość niszowego segmentu.