Mobile

Cześć, mam na imię Grzegorz, mam 41 lat i od pół roku gram w gierkę mobilną

Grzegorz Ułan
Cześć, mam na imię Grzegorz, mam 41 lat i od pół roku gram w gierkę mobilną
31

Tap Titans 2, bo o niej mowa, stała się przebojem wśród użytkowników Reddita. To tam powstawały pierwsze tutoriale i różnego rodzaju porady, jak efektywnie zdobywać kolejne poziomy. Czym urzekła ta gra takiego starego pryka jak ja?

Wydaje mi się, że najbardziej spodobało mi się tu współzawodnictwo, dyscyplina i wspólny cel w klanie, by dostać się do pierwszej dwusetki w globalnym rankingu.

Początkowo założyłem swój pierwszy klan, gdzie udało się zebrać kilka ciekawych osób, młodych i starszych, ale było ich zbyt mało, aby klan prężnie piął się w górę potrzeba 50 aktywnych członków (tyle może być maksymalnie).

Czołówka rankingu, to oczywiście klany z Reddita, każdy z członków na najwyższym możliwym poziomie (4k stage). Przez pewien czas byłem w jednym z klanów z TOP10, ale nie sposób było wyrobić tygodniową normę w „ubijaniu” głównego tytana. Potrafili w ciągu jednej minuty go zniszczyć. W końcu udało się porozumieć z innym polskim klanem i połączyć w jeden, dzięki temu klan nabrał na sile i powoli pnie się teraz w rankingu (223 miejsce), a ubicie tytana zajmuje teraz ponad godzinę.

Innym wciągającym elementem jest sama konstrukcja gry, to wielopoziomowa rozgrywka, jak na tak prostą zasadę jaką znajdziemy w gierkach typu „clickery”. Początkowo „ubijanie” własnych bossów idzie strasznie powoli i mozolnie. Trzeba dużo czasu poświęcić, aby wyposażyć swoich „herosów” w odpowiednie zbroje.

Ale nie tylko to, mamy tu mnóstwo możliwości by przyspieszyć grę, ale wszystko wymaga czasu i zaangażowania. Są tu relikwie, które dostajemy za reset gry, za relikwie ulepszamy artefakty, za złoto za ubicie „bossów” ulepszamy „herosów” i tak do kolejnego resetu.

Im wyższe mamy ulepszenia tym szybciej dochodzimy do maksymalnego poziomu 4 000 stage, które w turnieju, organizowanym dwa razy w tygodniu pozwala zgarnąć dodatkowe bonusy i ulepszenia. Z czasem nie trzeba już klikać, a nawet włączać gry do pewnego poziomu, wszystko załatwiają zdobyte w grze umiejętności i moc „herosów„.

Co najciekawsze, gra nie nudzi, po pół roku grania, jeszcze wiele jest do zrobienia i ulepszenia, a rozgrywkę umila zgrana ekipa w klanie. Są tu osoby w moim wieku, młodsze, nawet dwie pary, ostatnio pojawił się jakiś żołnierz zawodowy, który opowiadał wszystkim swoją historię służby.

Całość sprawia, że wracam do niej codziennie w wolnej chwili, by wykonać zadania klanowe, pogadać z tymi ludźmi czy się zwyczajnie pośmiać. Jeśli chcielibyście spróbować i podoba się Wam ten typ gry, zapraszam do naszego klanu, najlepiej w poniedziałek, kiedy czyszczony jest z nieaktywnych graczy:) (polski klan TT2 - Polska ORLY kod: np4n5g).

Gra do pobrania jest z Google Play i App Store, a tu znajdziecie najlepsze poradniki - Reddit.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu