Google

Google Pixel 2 i Pixel XL 2 coraz bliżej - oto co wiemy na ich temat

Konrad Kozłowski
Google Pixel 2 i Pixel XL 2 coraz bliżej - oto co wiemy na ich temat
4

Premiera następców dwóch pierwszych smartfonów Google zbliża się wielkimi krokami. Dziś wiemy już naprawdę sporo na temat obydwu smartfonów, a dzięki przeciekom poznaliśmy także datę ich debiutu.

Nowości na temat Google Pixel 2

Do premiery Pixel 2 pozostało odrobinę ponad miesiąc. To naprawdę niewiele, co zdecydowanie potwierdza liczba informacji, które poznaliśmy nieoficjalnie. Co więcej, do sieci trafiły także zdjęcia nowej wersji smartfonu Google, które ukazują większość wprowadzonych w konstrukcji zmian. Potwierdziły one wcześniejsze doniesienia i rendery. Nowy Google Pixel będzie posiadał podobną do pierwszego modelu obudowę, lecz został delikatnie odchudzony. W konsekwencji Google prawdopodobnie pozbędzie się złącza 3,5 mm jack, co było jedną z największych zalet urządzenia, gdy w materiałach promocyjnych stawał w szranki z iPhonem.

Wymiary telefony wynosić mają 145.3 x 69.3 x 7.8 mm (8,2 mm z wystającym obiektywem), a wewnątrz znajdą się 4 GB pamięci RAM, procesor Snapdragon 836 i pamięć 64 GB lub 128 GB. Z przodu będziemy mieli do czynienia ekranem 4.97 cala i rozdzielczością 1080p.

Nowości na temat Google Pixel 2 XL

Za nową wersją modelu XL ma stać LG. Jest delikatnie zaokrąglony, podobnie jak zeszłoroczna wersja, lecz czytnik odcisku palca znalazł się poniżej szklanego elementu na tylnej obudowie. Sam element będzie mniejszy w stosunku do smartfonu z 2016 roku. Niemal pewne jest, że obiektyw aparatu będzie delikatnie wystawał ponad powierzchnię tylnego panelu. Z przodu znajdzie się ekran 5,99/6 cali z rozdzielczością 1440p. Będzie to wyświetlać AMOLED, który będzie wspierał tryb Ambient. Oznacza to, że ekran będzie wyświetlał najważniejsze funkcje po podniesieniu telefonu. Ramki wokół ekranu będą minimalnie węższe, niż w starszym modelu, z delikatnie zaokrąglonymi rogami.

Zupełną nowością będzie reagująca na ściśnięcie ramka telefonu, podobnie jak HTC U11. W dużej mierze ma to przysłużyć się do łatwiejszej i szybszej interakcji w Asystentem Google, a także pozwolić na wyciszanie przychodzących połączeń. Specyfikacja Pixel 2 XL ma prezentować się następująco: 4GB pamięci RAM, procesor Snapdragon 836 i pamięć 64 GB lub 128 GB - a więc dokładnie taka sama, co mniejszy model. Wymiary całości mają wynieść: 157.6 x 76.3 x 7.9 mm (8.6 z wystającym obiektywem).

Kiedy premiera Google Pixel 2?

Data premiery obydwu modeli (oraz innych urządzeń Google, jak Google Home mini oraz nowego Chromebooka Pixel) to najwyraźniej 5 października. Na to wskazuje ostatni przeciek, którego autorem jest Evan Blass.

Źródło: Android Police (1, 2, 3, 4)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu