E-commerce

Nowy system płatności na Allegro. Dzięki niemu zapłacisz mniej

Grzegorz Ułan
Nowy system płatności na Allegro. Dzięki niemu zapłacisz mniej
8

Po kilku niezbyt dobrych wiadomościach z początku roku od Allegro, a związanych z Allegro Protect, czas na dobrą i oczekiwaną nowość. Debiutuje właśnie nowa usługa płatności na tej platformie sprzedażowej - Allegro Cash.

Usługa Allegro Cash udostępniona została na razie wybranej grupie klientów do testów, ale platforma deklaruje, iż będzie ją w tym czasie mocno rozwijać i udoskonalać, a docelowo,- już w finalnej wersji dla wszystkich klientów, będzie ona znacznie bardziej rozbudowana.

Allegro Cash to odpowiedź na zgłoszenia klientów, którzy to w ostatniej ankiecie opowiedzieli się jednogłośnie, za wprowadzeniem na platformie cashbacku, jako dodatkowym beneficie za zakupy - 9 na 10 wskazań.

Rafał Czernik, dyrektor ds. usług finansowych w Grupie Allegro:

Prawie wszyscy ankietowani przez nas klienci i klientki Allegro wyrazili też zainteresowanie opcją cashback na naszej platformie, więc startujemy z testami rozwiązania, które jest bezpieczne i daje coś w zamian. Docelowo chcemy Allegro Cash rozwijać i rozbudowywać.


Jak nowa usługa ma działać? W początkowej fazie, kupującym towary na Allegro u jednego sprzedającego na kwotę powyżej 100 zł, będzie przysługiwał cashback w wysokości 1% od wartości zakupów, a w przypadku zakupów powyżej 200 zł - 2% cashbacku.

Allegro jako pierwsze wychodzi z inicjatywą cashbacku jako wbudowanego benefitu finansowego dla swoich klientek i klientów. Jak każda przełomowa usługa Allegro, Allegro Cash w samym założeniu jest niezwykle proste i przejrzyste.

Usługa ma być darmowa, ale dostępna tylko dla klientów z aktywną usługą Allegro Smart!, którzy to zasilą swoje konto w aplikacji mobilnej Allegro i z jej poziomu będą dokonywać zakupów na tej platformie. Jednorazowo, będą mogli otrzymać do 20 zł cashbacku, a w miesiącu maksymalnie 50 zł.

Allegro Cash udotępnione zostało we współpracy z Aion Bankiem i Vodeno, a zapowiedziane dziś testy nowej usługi wśród wybranych klientów, mają potrwać kilka miesięcy.
Źródło: Allegro.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news